KK Sloga - Pobeda na startu protiv dobrog rivala

Sloga je bila dominantija ekipa u većem delu susreta. Sve vreme su bili u viođstvu a najveću prednost ostvarili su u 24. minutu (48:38). Plej domaćina Stanisavljević bio je sve vreme nerešiva enigma za iskusnu ekipu iz Vršca. Nemilice je punio koš gostiju i odigrao je pravu simultanku. Gosti su bili najbliži izjdnačenju u 29 minutu kada je na semaforu stajalo 54:53. U tim trenucima blistali su u redovima Vršca Jeremić i Simović a u završnici proradio je do tada nevidljivi Riboškić. Na minut i po pre poslednjeg zvuka sirene gosti su opet smanjili prednost ovoga puta na dva poena razlike. Jeremić je na 17. sekundi dao nadu svom timu (74:73), Vuletić je imao prilikju da sa linije slobodnih bacanja poveća prednost ali je oba puta bio neprecizan. Na kraju pobednika je odlučio Stanisavljević na tri sekunde pre kraja poenima iz slobodnog bacanja. Posle velike neizvesnosti više nerava na kraju velika radost domaćina koji su na startu savladali veoma dobrog protivnika.

Detalj sa utakmice Sloga - Vršac foto: Stole

SLOGA - VRŠAC 76:73

(18:14, 21:19, 18:21, 19:19)

KRALjEVO - Hala sportova. Gledalaca 400. Sudije: Mrdak (Beograd), Milojević (Kruševac), Matić (Kragujevac)

SLOGA: Stamenić, Vorkapić 3, Trtić 8, Matović 10, Stanisavljević 33, Gudžulić, Simeunović 10, Vuletić 9, Todorović, Simović 3, Nešović

VRŠAC: Dumić ,4 Riboškić 11, Mitrović, Tanasković 4, Tomašević 2, Čvorović 4, Staninčević, Kljajević 12, Jeremić 20, Simović 11, Savović 4, Mrđa