"Kuštra" i "Neca" doneli radost na Podini!

Najavili smo derbi! Dve dobre ekipe, najavili smo i fer i korektnu igru. Oni koji prate meč javljaju da se igra zaista koreknto, da je sudjenje odlično i da je Radničlki  samo na momente ima ini cijativu.

15. minut Salihović udarac sa 16 metara kraj gola

Domaći su pokušali u dva navrata da šutiraju iz daljine, bez uspeha. Kako je odmicalo prvo poluvreme domaći su preuzimali inicijativu i imali tri izgledne prilike

36.minut domaći ozbiljno prete, udarac glavom iz blizine, ali je Perić odlično reagovao i izbacio loptu preko prečke u korner.

42. minut centarfor domaćih sam, ali je B.mančić u poslednjem trenutku blokirao udarac i spasio siguran gol. Domaći su izveli i dva slobodna udarca, ali neprecizno.

Pirotski tim ne igra na očekivanom nivou u većem delu prvog poluvremena. Nema pravih akcija pred golom Sokobanjaca. Ristov je jednom nešto pokupšao, ali bez uspeha.

Utisak očevidaca da je domaći tim u oprvom poluvremenu delovao bolje!

45. minut nema golova! 0:0

Prema pirotskim informacijama iz Soko Banje, gosti su ponovo počeli bolje. Marko Mančić je imao dve prilike. Ali kratkog daha

Miloš Nikolić štoper Radničkog igrao je rukom na 2o metara od gola. Posle slobodnog udarca lopta je pogodila prečku, Odbila se na pet metara, pritrčao je centarfor domaćíh i zatresao mrežu.

60. minut Goool 1:0

Posle vodjstva domaćih, gol je postigao Mijatović, Sokobanjci  nastavili su da napadaju i uspeli da povećaju posle samo pet minuta vodstvvo na 2:0.

65. minut Goool Radović  2:0

Drugi gol izgleda da je probudio pirotske fudbalere. Srećna okolnost za njih da su veoma brzo uspeli, makar da smanje rezultat. Marko Mančić bio je strelac.

67. minut Gooool Marko Mančić 2:1

80. minut. Igra se otvoreno sa obe strane. Sudjenje odlično. Ima onih koji nisu zadovoljni igrom radničkog. Kažu da je pirotski tim ostao dužan Sokobanjcima. Još desetak minuta do kraja. I dalje 2:1. Ušli su Nemanja Petrov umesto Krstića i Stefan Spasić umesto Davora Petrova. Domaći i dalje vode sa 2:1.

Marjan Živković se u 81. minutu odlučio za treću izmenu. Umesto Tasića u igri je Kuštrimović. Imao je mladi fudbaler dva dobra centaršuta ali nije bilo gostujućeg fudbalera da ugrozi domaći gol.

83.minut i dalje borbeno i otvoreno sa obe strane. Pirotski tim nastoji da stigne bar do ,,remija,, domaći deluju borbno, čvrsto, rešeni da sačuvaju vodjstvo.

Priče koje su ovih dana stizale od dušebrižnika iz Pirota i nekih Sokobanjaca o dogovoru dva tima pokazale su se lažima. Ko bude pobedio u Soko Banji, i zaista, biće manje bitno, Pobedila je istina i fudbal. Ostao je čist obraz i jednima i drugima. Pogotovu mladom predsedniku Ozrena Djordju Bajiću koga su mnogi pa i rivali Radničkog već nazivali pogrdnim imenima. Da se nadamo da će Ozren ovako i dalje igrati, protiv svih rivala!!!

Ne radujeemo se vodjstvu Ozrena ali čestitamo akterima i sudijama. Fudbal je, ipak pobedio.

Ostalo je još malo vremena da se ostvare pirotske želje. Da sačekamo!!!

I poslednje vesti sa Podine. Dobre po Piroćance. Kuštrimović, koji je uneo preokret, prošao je po desnoj strani i centrirao, a još jedan mladi igrač, Nemanja Petrov je u 93. minutu ubacio loptu u mrežu. Ipak, pirotski tim je stigao do boda. Velikog, časnog i značlajnog boda. Sve čestitke akterima. Biće vremena da ih čujete.

93. minut Goool Nemanja Petrov 2:2

SLI: Ozren – Radnički (P) 2:2

Radnički: Perić, Tanasković, Nikolić, Marković, B.Mančić, D.Petrov (Spasić), Ristov, Tasić (Kuštrimović), Salihović, Krstić (N.Petrov), M.Mančić. Rezerve Disić, Tolić, S.Spasić, M.Soasić, Ilić, Kuštrimović, Davidović.

Timočanin 1 : 2 Sinđelić
OFK Bor 2 : 1 Sloga (D)
Moravac Orion 0 : 0 Dunav
Jedinstvo (B) 0 : 2 Trstenik PPT
Temnić 1924 1 : 1 Car Konstantin
Radan 1 : 1 Tabane 1970