Pobeda na startu

Duel Srbijanke i Malog Zvornika, prošle godine predstavljao je pravi derbi u Regionalnoj ligi ipak novi njihov duel u višem rangu pokazao je da su ta vremena prošla i da Srbijanka trenutno poseduje mnogo bolji tim. U prvom kolu Druge lige Centar, Srbijanka je bila ubedljiva i sa 3:0 savladala je gošće iz Malog Zvornika.

Prvi set je obilovao, sa velikim problemima na prijemu i velikim brojem as servisa. Prvu osetniju prednost domaće su imale pri rezultatu (12:8). U nastavku seta domaće su  povećavale svoju prednost, zahvaljujući očajnom prijemu  gošći. Na kraju (25:14), uz podatak da je ekipa Malog Zvornika poklonila domaćem timu preko pet poena samo na osnovu dodira mreža.

Drugu deonicu su gošće mnogo bolje otvorile, već na startu povele (8:4,13:10), ipak  domaće brzo izjednačuju a onda od rezultata (14:14) prave strahovitu seriju od (11:1) za veliku prednost od 2:0 u setovima.

U završnoj  fazi meča usledilo je klasično odrađivanje posla,t rener domaćih je mogao da pruži šansu  i igračicama sa klupe. Za kraj ubedljivih, sigurnih i laganih (25:14) i prve bodove na startu sezone.U sledećem kolu Srbijanka će igrati protiv Šumadije u Aranđelovcu.

Od ostalih ekipa sa Valjevskog područija Ub je savladao ekipu Spartaka iz Ljiga 3:2, ekipa Valjeva je u Prvoj ligi dozivela pravi debakl od ekipe Futoga  poražene su rezultatom 3:0. Lajkovački Železničar je poražen od šampiona Vizure 3:1,dok će ekipa Va 014 u nedelju igrati u Staroj Pazovi.