Alasima bodovi u Užicu
Alasi su nastavili sa dobrim partijama na gostujućim terenima. U hali Veliki park u Užicu, u utakmici 8.kola Druge lige Srbije, Dunav je savladao ekipu Slobode rezultatom 77:83 (23:22, 21:26, 25:15, 08:20).

Iako oslabljeni, bez povređenih Majstorovića, Vasića i Kavurina, košarkaši Dunava ostvarili su veliku pobedu na gostovanju u Užicu. U prvih dvadeset minuta viđena je izjednačena borba. Prva deonica pripala je domaćinu, dok su u drugoj, igrači Dunava odigrali nešto bolje i na odmor se otišlo rezultatom 40:44. Sloboda je odlično odigrala u trećoj četvrtini. Uz pomoć svojih navijača i pre svega poenima iz igre jedan na jedan, preokrenuli su rezultat i stvorili osetniju prednost u tridesetom minutu utakmice (69:61). Nisu se predavali igrači Dunava. Sjajnom odbranom na startu poslednje deonice i timskom igrom u napadu, Alasi prave seriju 10-0 i potpuno se vraćaju u utakmicu. U poslednjih pet minuta ušlo se sa nerešenim rezultatom (73:73).

Igrači Slobode nisu imali rešenje za odbranu Dunava i do kraja utakmice su uspeli da postignu samo četiri poena. Košarkaši Dunava, pored odlične odbrane, strpljivom igrom u napadu prelomili su meč u svoju korist i na kraju zasluženo slavili rezultatom 77:83. U redovima Dunava istakli su se Zorčić (22p, 9sk), Miljković (16p), Sočanac (16p, 5as) i Dugošija (7p, 10sk). Ovo je šesta pobeda Dunava koji se sada nalazi na deobi trećeg mesta na tabeli. Statistiku sa utakmice možete pogledati na sajtu kluba.
U narednom kolu, Dunav na svom terenu, u NEDELJU od 19h, dočekuje ekipu Napredak Maksi Ko iz Aleksinca.

Pirot 86 : 78 Zdravlje Leskovac
Dynamic BG 86 : 80 Zlatibor
Vojvodina 95 : 81 Niš
Sloboda 77 : 83 Dunav
Napredak 72 : 76 Plana
Beko 88 : 73 Proleter
Srem 95 : 91 Mladost