Maraton kraj Ibra Novom Pazaru

Još jedan, četvrti ovosezonski duel Ribnice i Novog Pazara,a prvi odbojkaški meč u 2016. godini u novoj sportskoj dvorani u Kraljevu, bio je odličan i nadasve uzbudljiv i neizvestan. Značaj bodova za oba tima uticao je i na igru. Gosti su bolje počeli utakmicu, poveli 2-5 posle dva bloka R. Stevanovića i Radovića. Ribnica je uspela da se rezultatski vrati u meč posle prvog pena najboljeg poentera lige Stefana Okošanovića, na semaforu je zasijalo 8-8. Do kraja smo gledali izjednačenu igru sa lestim promenana u vođstvu, da bi mirniju završnicu odigrali gosti, a N. Stevanović volšebnim blok autom doneo svom timu vođstvo 23-25.

I u drugom setu identičan početak, bolji Pazarci, sigurno vođstvo 2-5, 4-8,a Ribnica se tek tada budu i posle bloka Adamovića na Radoviću stiže do 9-10, ali na tehnički tajm aut gosti odlaze sa tri poena prednosti. Ubrzo je dojučerašnji kapiten "musketara", sada uzdanica Novog Pazara, Branoslav Radović režirao i najveću prednost gostiju 11-16 što je nateralo Mačužića da zatraži prvi tajm aut. To, kao ni prve izmene kod "musketara", nije donelo boljitak u igri. Bez prijema i prvog napada, domaći nisu mogli ništa,a gosti su mirno čekali i kažnjavali svaku grešku odbojkaša Ribnice. Na kraju kratak as servis N. Stevanovića za konačnih 16-25 i vođstvo Novog Pazara 0-2 u meču.

Početak trećeg seta pripao je domaćima koji su, činilo se krenuli na sve ili ništa. Vođstvo od 3-1, 8-6 nije dugo potrajalo. Gosti su odličnom igrom u polju uspeli da preokrenu rezultat i na tehnički tajm aut odu sa prednošću od 9-12. Ubrzo je bilo i 10-14, ali su greška Radovića i odlična blok Vilimanovića doneli rezultatski priključak 13-14. Još jedan blok tehničara Ribnice i odlični servisi Ilića i Ribnica je povela 17-15, pa je mladi strateg gostiju Gršić posegao za drugim tajm autom. Ribnica je posle odličnog bloka Adamovića na Brzakoviću stigla do maksimalnih 21-18, ali je Novi Pazar uspeo da uzvrati, pa je Boško Mačužić morao da traži trenerski predah. Bio je to pun pogodak stratega domaćih, jer je Ribnica, posle blokova Ilića, serijom od 4-0 set privela kraju za konačnih 25-20.

Ribnica je na krilima osvojenog seta počela četvrti, ali ni gosti nisu želeli da olako da se predaju. Igra poen za poen donela je prednost Novom Pazaru na tehničkom tajm autu 10-12, ali bilo je jasno da tek slede uzbuđenja. Stigli su gosti i do tri poena prednosti, ali Ribnica je pokazala katakter tima koji se ne predaje. Uspeli su "musketari" da dođu do preokreta i vođstva od 18-17. Posle tajm auta gostiju serija domaćih na servise Vladimira Usiljanina se nastavila 20-17. Sve je u igri domaćih u tom trenutku funkcionisalo koa sat, pa su gosti ponovo ostavljeni na 20 poena - 25-20.

Kao i u nedavnom Kup meču odigranom u ovoj dvorani usledio je taj brek, samo ovoga puta posle vođstva gostiju od 0-2. Povela je Ribnica u petom setu 2-0, uspeli su Pazarci da se vrate i na promenu strana ponesu minimalnu prednost 7-8. Sve je u igri bilo izvanredno i publika je uživala u uzbuđenjima. Pri rezultatu 10-10 servis Usiljanina je po mišljenju linisjog sudije bio dobar, ali glavni arbitar je ocenio drugačije i gosti su ubrzo poveli 10-13. Bilo je to dovoljno iskusnom sastavu Novog Pazara za pobedu 11-15 i konačnih 2-3.

RIBNICA 2

NOVI PAZAR 3

23-25, 16-25, 25-20, 25-20, 11-15

Nova sportska dvorana u Kraljevu. Gledalaca: 300. Sudije: Simonović (Kragujevac) i Davidović (Beograd).

RIBNICA: Pavlović, Okošanović 28 (1 bl, 11 gr), Usiljanin 10 (3 bl, 1 as, 4 gr), Adamović 5 (2 bl, 3gr), Vilimanović 6 (3 bl, 1 as), Sl. Milovanović 5, Močić (libero), Ćosić 2, Ilić 6 (3 bl). Nisu igrali: Seizović, St. Milovanović i Kolarević. Trener: Boško Mačužić.

NOVI PAZAR: Novoselac 1 (bl, 5 gr), R. Stevanović 14 (5 bl, 2 as, 2 gr), N. Stevanović 16 (6 sg), Radović 19 (2 bl, 2 as, 14 gr), Daca 5 (3bl), Zatrić 13 (2 bl, 6 gr), Kapur (libero), Delić, Božović 4 (1 bl), Brzaković 2, Bulatović, Zoranić 1 (as). Trener: Milan Gršić.

Radnički 2 : 3 Novi Pazar
Inđija 2 : 3 Ribnica
Vojvodina NS Seme 3 : 0 Niš
Spartak 3 : 0 Partizan
Klek Srbijašume 0 : 3 Crvena zvezda