Rad hvata zalet ka sredini tabele

Kvalitetan rad i zalaganje svih igrača obeležili su dve nedelje priprema na Kipru, tokom kojih su odigrali četiri kontrolna meča upisavši tri poraza i jedan remi. Prvi rival bio je lider rumunske Prve lige Astra koja je minimalnom pobedom pokvarila premijeru Rada. Iz poraza su usledile pouke pa je u narednim duelima sa tri člana ruskog elitnog takmičenja igra iz utakmice u utakmicu bila sve bolja. Novi poraz izabranicima Milana Milanovića naneo je Ural a već u drugom meču bilo je evidentno da će se na Banjici ovog proleća gledati odličan fudbal. U meču sa Kubanom Rad je odigrao gotovo savršenih 45 minuta ali je na odmor otišao bez prednosti primivši gol u nadoknadi vremena. Desetoplasirani tim Premijer lige Rusije u nastavku je i potpuno preokrenuo rezultat koji je ipak bio u drugom planu. Goleadom protiv Ufe Građevinari su se oprostili od Kipra i Aja Nape, poslednja provera završena je bez pobednika (3:3) iako su na polvremenu nebesko-plavi imali dva gola prednosti.

Radoš Protić jedan je od zimskih novajlija koje su sve četiri provere na Kipru dočekale u startnoj postavi. Odlične partije povratnika u nebesko-plavi dres gotovo da su mu već zagarantovale mesto uz levu aut liniju na premijeri sa Novim Pazarom.
- Prva utakmca usledila je iz teškog rada, sa veštačke podloge smo stigli na travnati teren pa je bilo potrebno i malo privikavanje. Sa liderom rumunske lige odigrali dobro s obzirom na činjenicu da je to bila prva utakmica. Kako su odmicali dani igra je bila sve bolja i bolja. Vidan je bio napredak iz utakmice u utakmicu – rekao je Protić i osvrnuo se na predstojeće obaveze. - Svi su željni takmičarskih duela. Sa nestrpljenjem čekamo premijeru uz želju da se pokažemo u najboljem svetlu. Igrači su se bolje upoznali i sve dosta dobro izgleda. Nadam se da ćemo u prvenstvu pokazati da rad nije bio uzaludan, dobar start u nastavku trike je najbitniji. Time bi dobili na samopiozdanju.

U sredu će u prijateljskom duelu Milan Milanović dati još jednu šansu igračima sa manjom minutažom protiv BASK-a, od. Generalna proba predviđena je za subotu od 13 časova kada će građevinari ugostiti Drinu iz Zvornika što će biti sjajna uvertira pred prolećnu premijeru u prvenstvu na kojoj će u Crnotravskoj gostovati Novi Pazar.

Milan Milanović, šef stručnog štaba, proverio je tokom dve sedmice 23 igrača. Uz tim su bili i Milorad Dabić i Miloš Obradović koji su i dalje u fazi oporavka od povreda i čiji se povratak na teren očekuje za nešto manje od dva meseca. Ekipu je pre prvog prijateljskog meča zbog privatnih obaveza napustio Nikola Đurić koji će se od utorka ponovo priključiti saigračima.

Na Banjicu je ove zime došlo 11 novajlija, većina je ispunila očekivanja i očekuje se da spisak ne bude proširivan.