ŽFK Spartak nije poražen od Hrvatica
Fudbalerke Spartaka su u okviru zimskih priprema odigrale prvu kontrolnu utakmicu protiv šampionki Hrvatske, ekipe ŽNK Osijek. Pogotkom Allegre Poljak u 68. minuti ovaj susret je završen u korist gošći iz Srbije. Utakmica je bila dinamična i čvrsta, odnos snaga ujednačen, pri čemu su tokom igre obe ekipe imale svoje prilike, ali ih nisu uspele realizovati zbog teškog i klizavog terena. Prvo poluvreme je pripalo dobro motivisanim Osječankama, koje su želele da se revanširaju za letošnji poraz protiv Spartaka u kvalifikacijama za LŠ, dok je drugo bilo u znaku Subotičanki.

ŽNK Osijek - ŽFK Spartak 0 : 1 (0:0)
Rang: prijateljska međunarodna. Datum: 14. 02. 2016. od 14:00 časova. Igralište: "Mačkamama" (Osijek).
Glavni sudija: Ivana Martinčić. Asistenti: Igor Babić i Marjan Tomas (Osijek).
Strelac: Allegra Poljak u 68. minuti (ŽFK Spartak)

Nastupile za ŽNK Osijek: Gardijan, Cepernić, Baban, Balić, Andrlić, Kunštek (Joščak), Radeljić, Šalek, Lojna (Pernar), Maltašić, Culek.
Nastupile za ŽFK Spartak: Kostić, Burkert, Vajda, Malešević, Poljak, Filipović, Nikolić, Ilić, Marenić, Pavlović, Marković.

Startna postava "Plavih golubica" (Foto: SpartakMedia)

Drugu međunarodnu proveru fudbalerke Spartaka će imati u Budimpešti protiv MTK Hungária FC, trenutno drugoplasirane mađarske ekipe. Utakmica se igra u petak 19. februara od 13:00 časova. O kvalitetu Mađarica dovoljno govori podatak da su juče deklasirale ŠK Slovan Bratislava, vicešampionki Slovačke, sa ubedljivih 0:6.

Do nastavka domaćeg prvenstva fudbalerke Spartaka će imati još najmanje 3 međunarodne utakmice u Rimu, o čemu smo vas informisali u članku: Bogat program zimskih priprema za fudbalerke Spartaka. Prethodno zakazane prijateljske utakmice, sa ŽNK Pomurje i dve austrijske ekipe, odložena su za letnju sezonu iz praktičnih razloga.