Alasima prija Dubočica

Košarkaši Dunava vraćaju se iz Leskovca sa nova dva boda. U 18.kolu Druge lige Srbije, Dunav je kao gost savladao Zdravlje rezultatom 60:69 (14:17, 17:18, 11:11, 18:23).

Pred oko 500 gledalaca viđena je neizvesna utakmica koja je rešena u poslednja dva minuta. Ekipe Dunava i Zdravlja su u ovaj meč ušle u potpuno zamenjenim ulogama i sa potpuno obrnutim ciljevima u odnosu na početak sezone. Leskovčani, koji su u takmičenje ušli sa ciljem da se bore za sam vrh tabele, sada vode grčevitu borbu za opstanak, pa je svakom timu izuzetno teško da odnese bodove iz Dubočice. Dunav, kome je kao debitantu u ligi, prvi cilj opstanak, trenutno vodi borbu za sam vrh tabele. Kao i u prethodnom kolu, Dunav je bio oslabljen neigranjem Dugošije i Miljkovića ali su zato ostali igrači odradili odličan posao, prvenstveno u odbrani. Kontrolisali su igrači Dunava rezultat i slično kao i na prethodnom gostovanju u Nišu, u većem delu meča bili u blagoj prednosti ali nisu uspevali ranije da prelome meč u svoju korist. Najveću prednost Banovčani su imali u 34.minutu (47:57) ali su Leskovčani na kratko, uspeli da vrate neizvesnost u meč. Završnica, pripada igračima Dunava, koji su tako opravdali ulogu favorita na osnovu plasmana na tabeli i zabeležili novu pobedu, rezultatom 60:69. Dunav su na ovoj utakmici predvodili Vuković (23p, 9sk), Zorčić (22p, 9sk) i Sočanac (10p, 5as), dok su kod Zdravlja najbolji bili Tešanović (23p, 7sk) i Jovanović (13p, 11sk). Kompletnu statistiku možete pogledati na sajtu kluba.
Posle odigranih utakmica 18.kola, Dynamic i Dunav se trenutno nalaze na vrhu tabele sa 14 pobeda i 4 poraza. Upravo ove dve ekipe, u 19.kolu, sastaće se naredne subote u Belegišu sa početkom u 19h.

Pirot 68 : 79 Plana
Proleter 76 : 82 Dunav
Mladost 66 : 57 Niš
Srem 99 : 87 Zlatibor
Beko 80 : 87 Zdravlje Leskovac
Napredak 76 : 87 Dynamic BG
Sloboda 105 : 99 Vojvodina