PLS: Inđija - Bežanija 1: 0

Zeleno beli i crveno crni su se na Gradskom stadionu u Inđiji predstavili inđijskoj publici u punom takmičarskom sjaju. Bio je to odigran ranije odloženi meč 19. kola Prve lige Srbije i ujedno "Sremski derbi". Već na samom startu utakmice na isteku prvog minuta utakmice je Inđija pokazala kako će biti najopasnija svom gostu. Bio je to slobodan udarac koji je izveo Vujasin, lopta pada na peterac gostiju u buket igrača u zelenoj opremi. Oni su u tom trenutku jedan drugog ometali pa šut glavom Simunovića nije bio velika opasnost za golmana Manojlovića. U osmom minutu Vujasin je sjajno poslao u kontranapad Dimitrova, koji ulazi u kazneni prostor gosta i iskosa sa leve strane šutira tik uz suprotnu stativu gola gostiju. Gost prvi put preti u 10.minutu. Bila je to polukontra koja je završila veoma nepreciznim šutem Jovanovića preko gola Stanivukovića. Vujasin ponovo šalje upotrebljivu loptu, ovog puta je sjajno izbacio Nenada Jovanovića, ovaj ulazi u kazneni prostor, šutira iskosa sa desne strane napada svog tima, a golman u stilu najboljeg rukometnog, nogom čuva svoju mrežu. Ponovo je Dimitrov u centru pažnje u 21.minutu. Sjajno je pronašao mladog Bosančića, koji neometen sa peterca glavom šutira kraj praznog gola gostiju. Gost ponovo preti u 24.minutu. Posle greške domaće odbrane Lukić šutira iz izgledne pozicije, ali umesto gola gađa u leđa Simunovića.  Inđija je u periodu od 30. do 33.minuta vršila ogroman pritisak ka golu gostiju. Crveno crni tada nisu izlazili iz svog kaznenog prostora, a Todić je bio najbliži postizanju gola. Njegov šut sa ivice kaznenog prostora je neko u bedemu gostujuće odbrane izbio u korner. Još jedan izdanak škole inđijskog prvoligaša, Milan Srbijanac je sjajno uposlio Dimitrova. Ovaj prima loptu na petercu i odmah iz okreta šutira kraj same stative gola gostiju. Ovo očito nije bio golgeterski dan kapitena domaćina Srđana Dimitrova. Poslednji pokušaj domaćin ima u poslednjem minutu prvog dela igre. Nekadašnji kapiten tima, Branimir Kostić pokušava sa velike daljine da lobuje golmana koji je bio van pet metara od svoga gola, ali je taj udarac završio na oko pola metera od prečke.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko uzbuđenja, ali je zato viđen pobedonosni gol Inđije. Pre tog gola svoje pokušeje su imali Vujasin i Dimitrov, ali bez realizacije. Odsudni trenutak se dogodio u 82.minutu. Bio je to jedan od brojnih kornera za domaćina. Vujasin je ubacio loptu u srce kaznenog prostora gosta, par igrača u zelenom dresu šutira ka mreži Manojlovića, ali se ona na kraju odbija do Lemajića koji je u stilu legendarnog Santrača smešta u mrežu za 1: 0. Do kraja gosti su imali dva slobodna udarca, ali je odbrana Inđije bila sigurna i sačuvala je mrežu Stanivukovića.

Bila su to tri boda koja zeleno beli brod uvode u mirnije prvoligaške vode. One će biti još sigurnije ako ovaj trijumf Inđija overi pobedom u subotu kada se na istom mestu bude igrala utakmica 23.kola Prve lige Srbije. Tada u Inđiju u goste stiže užička Sloboda.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 300. Sudija: Aleksandar Živković iz Niša, pomoćnici: Miodrag Zdravković iz Ražnja i Miloš Jovanović iz Zaječara. Četvrti sudija: Jovan Grujić iz Niša. Delegat: Andreja Antić iz Beograda. Strelac:Darko Lemajić 82' - Inđija. Žuti kartoni: Jović 8' i Dimitrov 75' - Inđija, Osman 37', Lukić 40' i Valentić 90' - Bežanija.

Inđija: Stanivuković, Kostić, Srbijanac (Georgijević 62') (Kovačević 88'), Bosančić, Jović, Vladimir Simunović, Todić, Jovanović, Lemajić, Vujasin, Dimitrov (K) (Nikolić 90'). Trener: Predrag Marić.

Bežanija: Manojlović, Rudan, Valentić, Matović (K), Jovanović (Živković 58'), Osman (Đorđević 83'), Lukić, Divac (Lekić 78'), Tufegdžić, Stojanović, Janjić. Trener: Srđan Blagojević.