Loš dan na Lagatoru

Utakmica pod Logatorom je bila jedna od presudnih za ekipu Loznice u svojoj teškoj borbi za opstanak. Podstaknuti sa bodom iz Pećinaca oni su sa puno želje za pobedom ušli u meč sa Inđijom koje je bila u seriji od sedam utakmica bez poraza. Gosti su bolje otvorili meč i kontrolisali igru u prvih pola sata meča i imali jednu polupriliku da stignu do vođstva.

Ipak na semaforu su rezultat promenili domaći igrači u 37.minutu. Bojan Gajić je iskoristio svoju priliku da savlada Stanivukovića. Pre toga gosti su pogrešili na svojoj polovini terena, što je domaćin znao da iskoristi. Od tog trenutka do kraja prvog dela igre dominantna igra domaćina, ali ista nije donosila rešenje pred gostujućim golom.

U drugom poluvremenu preslikana igra iz prvog dela meča.  Opet je Inđija imala veći posed lopte, stvorili su gosti i dve prilike za poravnanje rezultata, ali bez prave završnice. Domaćin udvostručuje vođstvo u 59.minutu. Faul koji je samo sudija utakmice video je dosuđen za domaćina, a kako u tim situacijama obično biva, pada i gol. Odličan udarac Nemanje Krstića i Stanivuković je bio nemoćan, 2: 0.

Ovaj gol je potpuno oborio goste, pa je domaćin imao prilika i da poveća svoju prednost. Ipak taj rezultat je ostao do kraja meča.

Već u sredu, Inđija je domaćin u "Sremskom derbiju". Na Gradski stadion stiže tim, Donjeg srema. Zbog humanitarne utakmice koja se igra od 17,30 časova, Inđija će od 14.časova odigrati meč sa timom Donjeg srema.

Loznica. Stadion Lagator, gledalaca oko 1.000. Sudija: Andrija Stojanović, pomoćnici: Miloš Miškeljin, Miloš Šarac i četvrti sudija: Bojan Krstić svi iz Beograda. Delegat: Slobodan Simić iz Beograda. Strelci: Gajić 37' i Krstić 59' - Loznica. Žuti kartoni: Gajić 38', Nikolić 54', Milosavljević 88, Maksimović 90+1 i Simić 90+2 - Loznica, Vico 57' - Inđija.

Loznica - Inđija 2: 0

Loznica: Vićić, Milosavljević, Jovanović, Jevtić, Ilić, Nikolić (Lazić 58'), Đurić (Obradović 81'), Krstić, Gajić (Janković 59'), Maksimović, Simić. Trener: Saša Nikolić

Inđija: Stanivuković, Kostić (Georgijević 68'), Vico, Bosančić, Jović, Simunović, Todić, Jovanović, Dimitrov (Knežević 79'), Vujasin (Srbijanac 66'), Lemajić. Trener: Predrag Marić.