Majdanpek poražen u Slatini 3:2

Lider Okružne lige Bor, ekipa Majdanpeka poražena je na gostovanju u Slatini 3:2 (2:1) u 23. kolu ligaškog takmičenja. Slatinski „žuti“ superiorniji na terenu od lidera šampionata.

Detalj sa utakmice Slatina - Majdanpek / foto: D.Popaz

Samo puka sreća sačuvala je goste iz Majdanpeka rezultatske katastrofe. Lider prvenstva parirao je prvih 10. minuta Slatinjanima. Arsović je u 15.minutu savladao gostujućeg čuvara mreže 1:0. Domaći tim imao je mnoštvo prilika za postizanje gola, ali mreža gostiju je mirovala.

Izvaredni arbitar iz grada bakra Anđelković, dosudijo je slobodan udarac za goste sa ivice šesnaest metara iskosa sa desne strane za gostujući tim u 20. minutu koji je Punđejević pretvorio u gol 1:1.

Do odlaska na odmor Slatina je napadala i stvarala šanse, gosti se branili, ali nakon jednog od brojnih centaršuteva domaćeg tima Stanković pronalazi put lopti do protivničke mreže u 43.minutu 2:1

Iako se na stadionu u Slatini od lidera prvenstva očekivalo mnogo više, malobrojna publika gledala je atake domaćeg tima na protivnički gol. Merdžić je u 55.minutu savlada gostujućeg čuvara mreže nakon kornera koji je izveo Arsović, a uz pomoć stative bilo je 3:1.

Trener gostujuće ekipe bodrio je svoj tim sa klupe, ali nakon kiksa odbrambenog igrača Slatine, kod iznošenja lopte u fazi napada, arbitar Anđelković dosuđuje prekršaj nad gostujućim fudbalerom, sasvim opravdano, sudijska se ne poriče. Punđejević bio je precizan sa dvadesetak metara i savladao domaćeg golmana 3:2.

Slatina je nakon primljenog gola imala još par šansi, ali bezuspešnih. Gostujući tim nije imao rešenja za sredinu terena Slatine do kraja meča te je rezultat ostao 3:2.

Slatinski „žuti“, nakon izvojevane pobede, zaostaju devet bodova za liderom prvenstva Okružne lige Bor, ekipom Majdanpeka.

Glavni arbitar na utakmici Srđan Anđelković, korektno je vodio susret. Pokazao četiri javne opomene domaćim i jednu gostujućim fudbalerima.

Ključ 2 : 0 Nemetali
Deli Jovan 1 : 0 Poreč
Krivelj 1 : 1 Čubra
Blizna 1 : 1 Polom
Slatina 3 : 2 Majdanpek
Zlot 3 : 2 Radnički
Branik 3 : 0 Rudna Glava
BSK 2 : 0 Sloga