Fudbalski spektakl u Inđiji

Pravom fudbalskom spektaklu su danas prisustvovali ipak malobrojni gledaoci na Gradskom stadionu u Inđiji. Na terenu su bile dve za igru raspoložene ekipe.

Meč po domaćina nije mogao bolje da se otvori. Igrao se tek prvi minut utakmice, a bilo je 1:0. Vico je sjajno istrčao po desnoj strani napada domaćina. zavrnuo je loptu na suprotnu stranu, gde je usamljen bio Georgijević koji lagano loptu šalje u praznu mrežu.

Strasti su se tek smirile, a bilo je 1:1. Igrao se deveti minut meča. Na oko 35 metara od gola domaćina je fauliran Bosančić, sudija pušta prednost za goste i potom Jović sada obara gostujućeg igrača. Milenković se tek tada oglašava i bio je to slobodan udarac za gosta. Mladen Galić sjajno šutira u ugao gola Stanivukovića, ovom lopta prelazi preko šaka i ulazi u malu mrežicu, 1:1.

U nastavku utakmice pritisak domaćina da ponovo povede. Igrali su zeleno beli svoju sigurno najbolju utakmkicu ovog proleća, ali umesto vođstva stigao je gol za goste. Igrao se 40.minut. Galić se iznenada odlučio na šut sa preko 30 metara od gola domaćina. Lopta je letela u paraboli, a onda je uskledila loša reakcija golmana domaćina i bio je to gol za, 1:2.

U drugom poluvremenu još bolja igra domaćeg tima. Stvarane su brojne prilike za gol, a tek u 67.minutu Georgijević poravnava rezultat na 2: 2. Todić je sjajno proigrao Dimitrova, a ovaj Georgijevića. Georgijević na ivici kaznenog prostora "lomi" nekoliko gostujućih igrača i golmana Vujasinovića i plasira loptu u mrežu Bačke.

Pravo čudo i sreća, pa i golman gostiju su bili na strani Bačke u 73.minutu. Prosto je neverovatno šta je Georgijević u tom minutu dva puta uradio. Driblinzi. šutevi, ali lopta nije po treći put htela u mrežu gosta.

U 86.minutu nesvakidašnja slika na terenu. Lopta je vraćena ka danas maleroznom Stanivukoviću, ovaj pokušava da izbije loptu, ali je samo okrznuo i u padu sprečava igrača gostiju da postigne gol. Sudija svira idirektan udarac, a posle velike gužve ipak Nikodijevićev šut je izblokiran.

Poslednja prilika za gol pripada domaćinu. Igrao se prvi minut nadoknadnog vremena, sjajno je izbačen Georgijević, ali je Vujasinović, nekadašnji golman Inđije bio sjajan i sačuvao je svoju mrežu.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Predrag Milenković iz Leskovca, pomoćnici: Dejan Najdić iz Soko banje i Denis Ferček iz Aleksinca. Četvrti sudija: Miloje Milićević iz Prokuplja. Delegat: Dejan Miljković iz Beograda. Strelci: Georgijević 1' i 67' - Inđija i Galić 9' i 40' - Bačka. Žuti kartoni: Bosančić 31', Vico 86' i Dimitrov 90+1' -Inđija, Mojsilović 18', Klisura 57' i Galić 86' - Bačka.

Inđija - Bačka 2: 2 (1: 2)

Inđija: Stanivuković, Kostić Srbijanac 30'), Vico, Bosančić, Jović, Simunović, Todić, Kovačević, Dimitrov (K), Vujasin, Georgijević. Trener: Predrag Marić.

Bačka: Vujasinović, Zec, Stanković (Nikodijević 77'), Ilić (Klisura 45'), Rogač, Radoja, Mojsilović, Bjeloš, Ivković, Trivunović (K), Galić. Trener: Spasoje Jelačić.