SLS : Mladost (L) - Crvena zvezda 2:4

Ekipa Miodraga Božovića došla je do željenih bodova u Lučanima.Nakon znatno boljeg izdanja u prvom delu,kada se Krznarićeva mreža tri puta zatresla,Beograđani su trasirali put ka trijumfu.No,utisak je da defanzivne linije i jednih i drugih nisu bile „na nivou“.Kao rezultat neopreznosti zadnjeg reda,postignuta je bar polovina od ukupnog broja golova a moglo ih je biti i više.

Sve je krenulo kako treba,kada je Zvezda u pitanju.Već u 2.minutu,gol za goste.Šatara je napravio kardinalnu grešku ispred svog gola,Plavšić prihvatio loptu i odmah proigrao Vijeiru,koji ne greši sa desetak metara.Sedam minuta kasnije,mogli su „crveno-beli“ do novog gola ali je prečka bila saveznik domaćih.Ponovo je udarac uputio agilni Portugalac.Sve se odigralo unutar domaćeg šesnaesterca.Rival Lučanaca bio je daleko agresivniji na startu,pa beležimo i pokušaj Ruiza sa distance,na isteku 18.minuta.Prvi atak Mladosti ka golu Kahrimana doneo je izjednačenje.Radivojević idealno upošljava Jovanovića,on izlazi pred golmana i rutinski pogađa dalji ugao,sa desetak metara,iskosa sa desne strane.Igrao se 19.minut.Rezultatski egal bio je na snazi svega tri minuta.U 22.minutu Ristićev centaršut sa leve strane,Rendulić pretvara u gol.Dobro je tukao glavom i uz malo sreće,lopta je od prečke odsela iza Krznarićevih leđa,taman toliko da celim obimom pređe gol liniju.Dovoljno da Kiš Čepegi pokaže na centar.Mladost je uzvratila koji minut kasnije.Na dobar Jovanovićev pas,upućen ka drugoj stativi,odreagovao je Milosavljević,međutim neprecizno.Kazna stiže ubrzo.Ponovo je Ristić uputio upotrebljiv centaršut i ponovo su domaći primili pogodak nakon udarca glavom.Drugi put se u strelce upisao Vijeira.Pogodio je donji desni ugao za 1-3,minut 31.Ne predaju se Lučanci i u periodu od 33. do 42.minuta,imaju tri dobra pokušaja sa distance ali je Kahriman bio na visini zadatka.Dva puta je osujetio udarce Radivojevića i jednom Odite.

Nije se dugo čekalo na uzbuđenja u nastavku.Nepunih 120 sekundi trebalo je brzonogom Jovanoviću da matira Zvezdinog čuvara mreže.Slična pozicija kao kod prvog gola Mladosti,samo na suprotnoj strani terena.Opet je Jovanović dobro prihvatio pas,ovoga puta Tumbasovićev i prizemnim udarcem smestio loptu u donji desni ugao.Gol koji je vratio neizvesnost u duel i dao krila igračima u plavoj opremi.Već u 55.minutu,nova izgledna pozicija za domaće unutar kaznenog prostora ali Jovanović okleva i šansa odlazi u nepovrat.Dva minuta kasnije majstorija Zvezdinog veziste i detalj koji je,zasigurno,obeležio meč.Dosuđen je slobodan udarac,nekih 25 metara od gola Lučanaca.Lopti je prišao Marko Poletanović,šutirao i pogodio desne rašlje!Evrogol za 2-4!Krznarić je pokušao sve – nije uspeo.Beograđani su četvrtim golom i definitivno slomili žilavog suparnika,pa je pitanje pobednika otklonjeno.Do,kraja beležimo po jedan solidan pokušaj na obe strane.Najpre je Odita,desetak minuta pre kraja,bio neprecizan sa ivice kaznenog prostora,da bi i Kataiju,na drugoj strani,nedostajalo koncentracije iz slične pozicije,u sudijskoj nadoknadi.