Moravički okrug : Polet (T) - Lunjevica 5:2

Susret između Poleta(T) i Lunjevice dodatno je naglasio kvalitete ekipe Aca Jakovljevića i jasno je da će tim iz Trbušana aktivno učestvovati u krojenju vrha tabele.Poslednjeg avgustovskog nedeljnog popodneva „narandžasti“ su prikazali veoma dopadljivu igru,sa puno tempa i dobrih akcija,pa konačan ishod ne treba da čudi.Gosti,inače izuzetno kvalitetna ekipa za okružni rang takmičenja,jednostavno nisu imali rešenja za protivnika i poraz je bio neminovnost.

Važno je napomenuti da je pre početka meča,minutom ćutanja odata pošta čuvenom Gradimiru Jovičiću – Dedi,čoveku koji je ostavio neizbrisiv fudbalski trag,ne samo u Moravičkom okrugu.Rođeni Bresničanin,tokom karijere,nastupao je za Borac,Pelister,Šibenik,Napredak,Prištinu i naravno,Rudar.U svom Rudaru,bio je i igrač i trener.Fudbal je neizmerno voleo i bio veoma cenjen i poštovan od strane rivala.Slava mu i hvala za sve što je dao „najlepšoj sporednoj stvari na svetu“.

Utakmicu bolje otvaraju „beli“,odličnom akcijom u 5.minutu.Na levom boku loptu prihvata Vukomanović i idealnim centaršutom nalazi Vukovića koji ne greši sa peterca.Hladan tuš za Polet!Gol zaostatka na samom startu.No,ubrzo su se konsolidovali domaći i stvorili sjajnu priliku već u 10.minutu ali Milosavljević skida „zicer“ Goićeviću!Međutim,desetak minuta kasnije,golman Lunjevice je savladan.“Slobodnjak“ sa,dobrih 30 metara,izveo je Vasiljević i pogodio!Meč je vraćen na početak.Nastavlja Polet u istom ritmu a pritisak se isplatio u 31.minutu.Odlični Vasiljević prolazi po desnoj strani,ulazi u kazneni prostor,šutira sa desetak metara,lopta kači Mikića,dovoljno da prevari vratara.Potpuni preokret,rezultat 2-1.Već u 34.minutu beležimo novi pokušaj Vasiljevića sa distance – tik pored stative.

U prvom napadu u nastavku,velika prilika za goste.Hitronogi Vukomanović beži čuvarima,ulazi u šesnaesterac i šutira sa 12-13 metara ali pored gola.U odsudnom momentu lopta je nezgodno odskočila i značajno poremetila napadača.Pet minuta nakon opisane situacije domaći stižu do trećeg gola i već tada trasiraju put ka trijumfu.Korner je izveo Vasiljević a smušenost odbrane suparnika iskoristio Teofilović i pogodio iz neposredne blizine.Vremenom je sve više „popustala“ zadnja linija Lunjevice što je otvaralo dosta prostora za brzonoge napadače tima iz Trbušana.Rupu u odbrani protivnika pronašao je neumorni Vasiljević i u 76.minutu.Lako je izbegao ofsajd zamku,ustremio se ka Milosavljeviću i rutinski pogodio donji desni ugao.4-1!Već u sledećem ataku novi gol u mreži Lunjevice.Teofilović matira golmana lob udarcem sa petnaestak metara udaljenosti.Počasni pogodak gosti postižu minut pre isteka regularnog toka.Vuković se našao „oči u oči“ sa Topalovićem,vešto ga obišao i pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 5-2.Nedugo zatim,odlični arbitar Janković iz Lučana,označio je kraj sadržajnog duela,čiji je ishod domaće smestio na deobu prve pozicije.