Prva futsal liga Srbije: Jastrebac gazi redom

KMF Jastrebac iz Blaca zabeležio je i drugu pobedu u prvenstvu Prve futsal lige Srbije. On je u drugom kolu pobedio sinoć u sportskoj hali “Čika Duško Jovanović” KMF Kalču sa 3:1 (0:1). Iako prvo poluvreme u kojem su gosti golom Nikole Stankovića u 20. minutu poveli sa 1:0 nije obećavalo pobedu Blačana, zahvaljujući  golovima Ivana Vuletića i Siniše Trojanovića u 34. i Marka Lapčevića u 36. minutu drugog poluvremena, tri boda ostala su u Blacu.Sjajnim odbranama istakao se i golman Blačana, Pavle Pavlović koji ističe da su dobre odbrane na ovoj utakmici rezultat borbe cele ekipe.Predsednik KMF Kalča, Vladan Miladinović ističe da je utakmica bila teška kao što su i očekivali, a dobra igra domaće ekipe nije iznenađenje.Minimalno vođstvo na poluvremenu ekipa Kalče nije uspela da sačuva a Blačani nisu lako propuštali šanse pa u tri gola u drugom poluvremenu doneo domaćoj ekipi značajnu pobedu.KMF Jastrebac je u prva dva kola ostvario dve pobede a u trećem igra u Novoj Pazovi sa istoimenom ekipom dok Kalča dočekuje ekipu Kopernikus Sas iz Zrenjanina.

U Sportskom savezu ističu da je grad ponosan na rezultate koje KMF Jastrebac postiže. Predsednik Sportskog saveza opštine Blace, Miloš Vasiljević čestitao je KMF Jastrebac na pobedi nad jednim od kandidata za osvajača titule u Prvoj futsal Ligi Srbije.-Fantastičan trenutak za opštinu Blace, za sport u Blacu, fantastična atomosfera. Trudićemo se da budemo uz njih i da ih i dalje maksimalno podržimo kako bi ostvarili što bolje rezultate, ističe Miloš Vasiljević.

Smederevo 6 : 3 Nova Pazova
Deus Rol. Mošić 1 : 2 Metalac Kolorado
Novi Pazar 1 : 5 Ekonomac
Leteći Holandjanin 1 : 3 Euro Motus
Jastrebac 3 : 1 Kalča
Kopernikus SAS 3 : 7 FON