OLS: Bod sa gostovanja u prestonici

U direktnom okršaju ekipa koje se nalaze u "donjem domu" tabele Omladinske lige Srbije, ekipe Lokomotive i Radničkog iz Niša odigrale su danas u Železniku 0:0. Osvojenim bodom niški omladinci su nagovestili proboj ka sredini tabele, a priliku da potvrde dobru formu imaće već narednog vikenda kada će u Nišu gostovati Brodarac, ekipa iz samog vrha tabele.

Prvo poluvreme je proteklo u opreznoj igri obeju ekipa i uglavnom na sredini terena. Domaćini su pokušavali da ugroze golmana Stojiljkovića šutevima sa distance, a gosti su svoje najbolje prilike imali iz prekida preko Pešića i Mihajlovića.

U drugom poluvremenu obe ekipe su zaigrale otvorenije. Domaćini su imali veći posed lopte, ali i nakon te prividne inicijative nisu stvorili mnogo šansi iz kojih bi ugrozili golmana Nišlija. Ipak, svoju najbolju šansu za postizanje gola su imali iz prekida, sredinom poluvremena. Nakon izvedenog kornera, najviši u skoku je bio napadač Lokomotive Đokić, ali je golman Stojiljković maestralnom intervencijom sačuvao mrežu.

Nišlije su svoju šansu tražile u kontranapadima, a šansu utakmice je propustio da realizuje kapiten Lazar Nikolić. Nakon što je efektno primirio jednu dubinsku loptu, krenuo je ka golu Filipovića, predriblao ga i plasirao je u nebranjenu mrežu. No, njegov završni udarac nije imao potrebnu jačinu, pa je domaći golman uspeo da je sustigne i spasi “već viđeni” pogodak.

Na današnjem meču, što zbog povreda, što zbog obaveza prema prvom timu, trener Stamenković nije mogao da računa na golmana Kojića, Žikića, Domića, Stevanovića, Mitrovića, Aleksu Jovanovića i Isajeva.

Ekipu Brodarca omladinci Radničkog će narednog vikenda dočekati u punom sastavu pa će to biti prava prilika da Nišlije pobedom pobegnu iz donjeg dela tabele.