Istorijska pobeda Radničkog!

Istorijska utakmica za "mali" Radnički i velika pobeda protiv nekada velike Sloge. Zasluženo su domaći slavili, ali prvih 20 minuta meča u potpunosti je pripalo „belima“. Da su malo smireniji i preciziniji bili Filipović, Nikolić, Marić i da Jorgić posle šuta Filipovića nije na gol liniji zaustavio loptu koju su svi deli u mreži, pitanje je ko bi se radovao na kraju kraljevačkog derbija. Po nepisanom pravilu, kada se šanse ne iskoriste sledi kazna. Odlična polukontra domaćih, sjajni Milojević je sve uradio vrhunski, odličan centaršut i precizan na drugoj stativi Kastratović za vođstvo Radničkog. Ubrzo je strelac gola za zonaša iz Kovača imao novu kolosalnu priliku, ali je pogodio stativu gola Sloge. U trenutcima kada je Sloga pokušavala da se vrati u igru, kardinalna greška Devića, izgubio je čistu loptu pred svojim golom,a u nastavku te akcije ponovo Milojević centrira,a G. Đokić glavom pogađa nebranjeni ugao gola gostiju za 2:0. I to je bilo sve u prvih 45 minuta.

Radnički Kovači - Sloga Kraljevo - Foto: Stole

U nastavku se dugo čekalo na priliku, opet je prva zapretila Sloga, posle kornera Nikolić je prihvatio loptu i pogodio stativu. Na drugoj strani Kastratović je imao zicer, ali je požrtvovani Čolić telom sprečio siguran gol. Imala je Sloga pred sam kraj veliku priliku u kojoj je čak pet igrača šutiralo prema golu Jorgića, ali su borbeni igrači domaćeg tima odbranili mrežu i znali da proslave veliku pobedu kojom su postali glavni kandidat za prvo mesto i ulazak u Srpsku ligu.

RADNIČKI (KOVAČI) – SLOGA 2:0 ( 2:0)

Igralište: u Kovačima Gledalaca: 500 Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac) 7 Strelci: Kastratović u 21. i G. Đokić u 32. minutu Žuti kartoni: G. Đokić, Brkljač, Stefanović (Radnički), Čolić, Z. Pavlović, Krstić (Sloga), Crveni karton. G. Đokić (Radnički) u 90. minutu. Igrač utakmice: Miloš Milojević (Radnički).

RADNIČKI: Jorgić 7, B. Đokić 7, G. Đokić 7,5, Gligorijević 7, Milutinović 7, Milić 6,5 (Saveljić 6,5), Brkljač 7, Stefanović 7 (Erak -), Kastratović 7,5, Trnavac 7, Milojević 7,5 (Gašić -).

SLOGA: Pantović 6,5, Dunjić 6,5, Čolić 7, Z. Pavlović 6,5, Debić 5,5 (Milošević 6), Marić 5,5, Filipović 6, Jablanović 6, Ignjatović 6,5 (M.Pavlović 6), Krstić 7, Nikolić 6,5 (Bojanovski 6).