Partizan ubedljiv protiv Sloge

Fudbaleri Partizana iz Darosave ostvarili su značajnu pobedu u trci za naslov prvaka lige, pošto su (u okviru 9.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) ubedljivo savladali ekipu Sloge iz Zagorice rezultatom 5:1. Od početka meča domaći su krenuli vrlo ofanzivno ka golu gostiju i prvoj trećini prvog poluvremena postigli dva gola. Najpre je Gavrilović iskoristio nesigurnu intervenciju golmana Jelesijevića i sa 10-ak metara malo iskosa sa desne strane doneo domaćima prednost. U 16.minutu Pavlović je proigrao Tolića, a ovaj sa 10 metara duplirao prednost. I pored ubedljivog vođstva fudbaleri Partizana su stvorili još dve prilike, udarac Tolića sa 14 metara završio je  zamalo pored gola, isti igrač šutirao je minut kasnije, a njegov udarac obranio Jelesijević. Gosti su postigli pogodak u 37.minutu. M.Jelesijević sa 17 metara savladao Pantelića. Start Milana Stevanovića nad Gavrilovićem glavni arbitar je okarakterisao kao najstrožu kaznu, a sa "kreča" siguran relizator bio je Pavlović.

U drugi deo igre gosti su ušli sa nešto ofanzivnijom igrom. U 49.minutu M.Jelesijević je šutirao sa 20-ak metara, golman Pantelić intervenisao i  ( uz pomoć prečke) sačuvao svoj gol. Pitanje pobednika (ako se to uopšte i dovodilo u pitanje) na današnjem meču  praktično je rešeno sredinom drugog poluvremena kada su domaći postigli još dva gola.Tolić je, posle prodora po levoj strani, uputio centršut, a Radović sa 3 metra glavom savladao Jelesijevića. Peti gol domaćih delo je Gavrilovića koji je sa ivice šesnaesterca poslao loptu u suprotan ugao Jelesijevićevog gola. Do kraja meča domaći su propustili još nekiloko iglednih prilika. I gosti su imali priliku preko Č.Petrovića čiji je udarac sa 5 metara obranio Pantelić.

Partizan (Darosava) -  Sloga (Zagorica) 5:1

Igralište u Darosavi. Gledalaca oko 40. Delegat: Nenad Mihailović ( Aranđelovac). Sudija:Miloš Marković (Venčani), pomoćnici:Mateja Milenković (Aranđelovac) i Neda Stanišić (Kopljari). Strelci:Gavrilović u 10. i 63.minutu, Tolić u 16., Pavlović u 43. iz penala i Radović u 59.minutu za Partizan, a Marko Jelesijević u 37.minutu za Slogu.

Partizan: Pantelić, Bogdanović, Arsenijević, Tanasijević, Milošević, Milićević, Tolić, Gavrilović, Glišić (od 61.Ašanin), Pavlović (od 67.Novaković), Radović.

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, M. M. Lekić (od 70. M.S.Lekić), Vesić (od 84. Milić), Milan Stevanović, Gajić, Milovanović, Jovanović, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

B 2000 5 : 0 Ranilović
Šumadinac (S) 3 : 0 Jasenica
Brezovac 1 : 1 Kopljari
Budućnost 1 : 5 Šamot
Partizan 5 : 1 Sloga
Mladi rudar 1 : 3 Šumadinac (N)