Šampion prejak za Naisu

Iako je odbrana ove sezone glavni adut rukometašica Naise, niški sastav nije uspeo da izbegne poraz na gostovanju najkvalitetnijem timu i aktuelnom šampionu Superlige Bekamentu iz Aranđelovca, koji je trijumfovao sa 34:27.

Nišlijke nemoćne protiv šampiona; foto: Vanja Keser

U zaostaloj utakmici 6. kola, koja je odložena zbog obaveza Bekamenta u Kupu EHF, viđen je  izuzetno efikasan rukomet. Domaći sastav je od starta kontrolisao rezultat i već na poluvremenu je bilo jasno da niški tim ne može do iznenađenja, jer su posle 30 minuta igre Aranđelovčanke imale velikih +7 - 20:13.

I u drugom delu ništa se značajnije nije promenilo na parketu aranđelovačke hale Šumadija. Branilac titule prvaka i prošlosezonski osvajač “duple krune” nije dozvolio protivniku da smanji zaostatak i utakmicu učini uzbudljivom i mirno priveo meč kraju.

Ponovo je u redovima Naise najefikasnija bila Katarina Radović sa 7 golova, a pratila je Dea Aleksić sa 5. U domaćoj ekipa najiskusnija Milica Danilović postigla je 8 pogodaka, a jedan manje dala je Tamara Žarković.

Loše smo otvorili utakmicu i dozvolili protivniku da brzo stekne veliku razliku. Nisam zadovoljan igramo u prvom poluvremenu, u drugom smo se u jednom trenutku primakli na 24:22, ali nismo pre svega imali znanja, a i sreće da se skroz vratimo u meč. Iako je Bekament igrački dosta bolja ekipa, dosta su i one grešile, igrale spor rukomet, ali mi to nismo umeli da kaznimo - istakao je posle meča trener Naise Svetislav Jovanović.

Bekament je sada 2. na tabeli Superlige sa 12 bodova iz 8 utakmica, dok je Naisa 5. sa 8 osvojenih poena.

Naisa naredni meč igra u nedelju 13. novembra kada će u Čairu gostovati lider na tabeli Medicinar iz Šapca.

BEKAMENT - NAISA 34:27 (20:13)

Hala: SRC Šumadija, Aranđelovac

Sudije: Vanja Antić (Beograd) i Jelena Jakovljević (Beograd)

Isključenja: Bekament 2, Naisa 10 minuta

Sedmerci: Bekament 7 (6), Naisa 6 (5)

Bekament: Nićiforović, Kačarević, Kojić, Preković, Žarković 7, Radoičić 1, Anić 2, Ilić 6, Karić, Rajović 1, Grbić 3, Danilović 8 (5), Petrović 6 (1), Tomić

Naisa: M. Petković, Popović, Nikolić 1, Stoiljković, Milojević, 3 Karalić, T. Petković, Stefanović 2, Radović 7, Aleksić 5, J. Zdravković 1, T. Zdravković 1, Belić 4, Tanasković, Filipović 3, Tatar