Važni bodovi sa gostovanja

U zaostaloj utakmici 11. kola Mozzart Košarkaške lige Srbije, Dunav je na gostovanju savladao Smederevo 1953 rezultatom 65:68 (20:18, 13:19, 17:14, 15:17).

Alasi su i u ovom meču nastupili nekompletni, kao i prethodnog vikenda protiv Beovuka. Smederevci, koji u dosadašnjem delu prvenstva imaju samo jednu pobedu, uspevali su da pariraju svih 40 minuta. Ni jedna ekipa nije napravila veću prednost pa je neizvesna završnica bila neminovna. U poslednja dva minuta, nešto sigurnijom igrom, trojkom Valjarevića kao i poenima sa penala Nenadića i Malidžana, Dunav je uspeo da napravi prednost. Domaći su imali šut za produžetak ali je Kenić bio neprecizan i pobeda je pripala Alasima. Dunav je tako ostvario još jednu važnu pobedu, treću u nizu i sada se nalazi na četvrtom mestu na tabeli. U redovima Dunava najbolji su bili Vuković (14p, 15sk), Malidžan (8p, 4as, 5os) i Nenadić (16p, 5sk), dok su se u Smederevu istakli Karadžić (15p, 3as) i Kenić (12p, 8sk).

Sledeća utakmica je već u subotu, kada se igra 13.kolo, u Valjevu od 18h protiv Metalca, što je ujedno i polovina sezone kada se određuje plasman za završnicu Kupa u Nišu - Kup Radivoja Koraća. Dunav je pobedama u poslednje dve utakmice zadržao šanše za plasman na Kup Radivoja Koraća a sve će se znati nakon predstojećeg vikenda.

Spartak 85 : 63 Mladost Admiral
OKK Beograd 79 : 85 Borac
Napredak Rubin 85 : 68 Konstantin
Sloga 52 : 61 Dynamic BG
Smederevo 1953 65 : 68 Dunav
Beovuk 72 86 : 80 Tamiš
Metalac 80 : 85 Vršac