Radnički dobio SKA Energiju

današnji sastav

Radnički je dobio drugu utakmicu u okviru priprema u Antaliji. U duelu sa Ska energijom iz Habarovska, trećeplasiranim timom ruske Druge lige, Nišlije su pobedile 1:0, a jedini gol na meču postigao je Nemanja Ljubisavljević u 87. minutu. Visoki štoper, koji se u niškom klubu nalazi na probi, bio je najviši u skoku posle kornera koji je odlično izveo Dušan Živković.

Radnički je u počeo utakmicu u sledećem sastavu: Zogović-Petrović, Bulatović, Perenedija, Stanković-Stanojević, Stojanović, Arsić-Riota, Travančić-Ilić.

U drugom poluvremenu igrali su: Bajić-Aleksandar Jovanović, Ljubisavljević, Perendija, Hadžikadunić-Aleksa Jovanović, Popara, Nikola Mitrović-Ranđelović, Apostolović, Živković.

Nakon poraza od Slavije iz Sofije u prvom kontrolnom meču, niški tim je ovog puta bio dominantan, imao daleko veći posed lopte, ali nije bilo ozbiljnijih prilika za gol. Nekoliko šuteva i obećavajućih prekida nisu doneli Nišlijama i rezultatsku prednost. Sa druge strane, Rusi gotovo da nisu prišli golu Radničkog, ali je u finišu prvog poluvremena Ska energija ipak došla do jedne prilike da zapreti Zogoviću. No, novopridošli golman je pravovremenom reakcijom i istrčavanjem otklonio opasnost.

Startni tim igrao je 60 minuta i upravo pre prvih izmena, Radnički je u roku od tri minuta imao dve lepe prilike za gol, obe posle gotovo identičnih situacija. Kreator šansi bio je Saša Stojanović, oba puta je Japanac Riota Noma šutirao glavom, ali je ruski golman sjajnim intervencijama uspevao da sačuva svoju mrežu.

Prikazali smo znatno bolje izdanje nego u prvoj utakmici sa Slavijom. Rusi su se, već po nekoj tradiciji, prikazali kao čvrsti, agresivni, uporni, brzi, ali uspeli smo da se nametnemo i da ostvarimo znatno veći posed lopte. Konstrolisali smo igru u u najvećem delu utakmice, stvorili i par šansi, a pobeda će nam poslužiti kao podstrek za dalji rad. Meni je važno da smo u dobrom delu meča uspevali da sprovedemo ono što želimo, ali vidi se da smo još u fazi razvoja igre i da je još puno posla pred nama. No, ovo je svakako jedan iskorak u tom našem nastojanju da budemo sve bolji kako vreme bude odmicalo i da potpuno spremni dočekamo prvenstvene utakmice, sredinom februara-rekao je trener Radničkog Milan Rastavac.

Šef struke niškog tima nije uvodio u igru Marka Mrkića, koji je premoren od dugog puta iz Amerike i potrebno mu je vreme da se aklimatizuje, kao ni Vladimira Volkova. Pojačanje Radničkog na mestu levog beka već nekoliko dana pauzira zbog istegnuća lista, ali već za dva-tri dana trebalo bi da se stavi na raspolaganje stručnom štabu.

Narednu utakmicu Nišlije će igrati 5. februara protiv domaćeg Antalijaspora, a dan kasnije odigraće još jedan meč, ali se još traži rival, jer je Pirin iz Blagoevgrada otkazao ranije dogovoreni duel.