Slogin napredak u produžetku

Komšijski derbi u Kraljevu između Sloge i Napretka odlučne je posle prave drame i teških 45 minuta igre. Domaći su imali jače nerve, više sportske sreće i pobedili vrlo neugodne „čarapane“.

Meč je počeo je izjednačeno, ali su u finišu prve četvrtine gosti imali sigurniju ruku i stekli opipljiviju prednost što je bilo dovoljno da ovaj period dobiju sa 13-20. Slogini košarkaši su mnogo grešili, nisu mogli da pogode za tri poena, a često su lopte prosto poklanjali "čarapanima" koji su to znali da iskoriste na najbolji način.

Početkom druge četvrtine Napredak je preko raspoloženoig Cvetkovića stekao prvu dvocifrenu prednost 13-24 i to je bio znak da će Kraljevčani teško stići do trijumfa u prvom od dva vezana meča koja igraju pred svojim navijačima. Ipak, velikom borbenošću u odbrani i odličnim potezima Pavlovića u napadu Sloga je kreiirala seriju 12-0 (25-24) i potpuni povratak u meč. U ovom delu igre značajnu minutažu imao je Nemanja Simović koji se posle 80 dana pauze zbog povrede vratio na teren. Pogodio je trojku za vođstvo "belih" 30-26 i erupciju oduševljenja u dvorani.

U drugom poluvrmenu prve poene postigli su domaći, a onda serija Napretka 8-0. Sve poene postigao je centar Marković koji se nije video u prvih 20 minuta meča. Gosti su delovali vrlo sigurno u ovom delu utakmice, postizali su lake poene, jer odbrana domaćih nije postojala. Do kraja treće četvrtine Kruševljani su odbili sve napade Kraljevčana i pred poslednjih 10 minuta ušli sa vođstvom 43-51. I početak poslednjeg perioda je pripao gostima i kada se činilo da je situacija za domaće baznadežna, usledio je novi obrt. Odlični Stamenić, uz Pavlovića i Simovića, je kreirao novi preokret i pet minuta pre kraja Sloga je stigla do vođstva 59-58. Ušlo se u vrlo neizvesnu završnicu u kojoj je Sloga imala svog junaka Jovana Stamenića koji je iz kornera pogodio trojku za 70-66, ali je do kraja imalo da se igra još 28 sekundi. Napredak je uzvratio sa tri precizna slobodna bacanja Jeremića i to je značilo da drami nije kraj. Simović je sa linije penala pogodio jedno, a Napredak na 5 sekundi pre kraja stigo do izjednačenja trojkom Jeremića i usledio je produžetak - 72-72.

U dodatnih pet minuta nova uzbuđenja, rezultatski preokreti, a odluka je pala pet sekundi pre kraja kada je Dejvis promašio šut za dva, a Vorkapić zgrabio loptu i iznudio prekršaj. Kapiten "belih" stavio je tačku na ovaj više nego dramatičan susret 88-83.

SLOGA - NAPREDAK RUBIN 88 - 83 (13-20, 17-9, 13-22, 29-21, 16-11)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 500 Sudije: Nikolić, Vesković (Beograd), Matić (Kragujevac)

SLOGA: Stamenić 9 , Vorkapić 11, Vuksanović, Jovanović 13 , Simeunović 7 (7sk), Bojanić 4, Pavlović 21 (7sk), Simović 18 (9sk), Ilić, Ćirović 5 , Peruničić, Jončić

NAPREDAK RUBIN: Dejvis 12, Dodić, Cvetković 19 (6sk), Jeremić 11, Janjić 10, Glišić, Raičević 4, Đorđević 16 (10sk), Vučić, Deletić, Mijajlović, Marković 8 (6sk).

Mladost Admiral 83 : 80 Dunav
Tamiš 70 : 95 Dynamic BG
Vršac 91 : 85 Konstantin
Metalac 80 : 88 Borac
Beovuk 72 81 : 75 Spartak
Smederevo 1953 85 : 71 OKK Beograd