Antalijaspor prejaka za Radnički

Fudbaleri Radničkog poraženi su od turskog superligaša Antalijaspora 3:1 (1:1) u trećoj pripremnoj utakmici u Beleku. Gosti iz Srbije su punih 70 minuta odlično parirali petoplasiranom timu turskog prvenstva, ali onda su izmene malo oborile ritam igre Rastavčevog tima, a osetno kvalitetniji domaćin umeo je to da iskoristi i savlada veoma dobre Nišlije. U domaćem timu ipak nije bilo Samjuela Etoa, a utakmicu je gledao i čuveni nemački trener Krištof Daum.

U prvom poluvremenu Radnički je sjajno parirao. Borile su se Nišlije za svaku loptu, bile potpuno ravnopravne u igri, pokušavale da lepom kombinatorikom dođu do šanse za gol. I u tome su uspele u 33. minutu, kada je Radnički izveo najlepšu akciju na meču iz koje je postigao vodeći pogodak. Loptu je, iz zadnje linije, izneo Miloš Petrović, izmakao pažnji rivala i, kada je već prilično odmakao na desnoj strani, odigrao je dupli pas sa Stojanovićem, a potom sjajnom loptom „izbacio“ Nomu, samog ispred golmana Kaplana. Japanac je sjajno reagovao i prizemnim udarcem plasirao loptu u „malu mrežicu“, postigavši svoj prvi gol u dresu Radničkog – 0:1.

Domaćin je izjednačio iz stopostotnog ofsajda, koji domaći arbitar nije signalizirao. Lepo su igrači Antalije iskombinovali, ali je El Kabir bio bar dva metra u nedozvoljenoj poziciji u momentu kada je poslao loptu u mrežu. No, gol je priznat i Antalijaspor je u 41. minutu izjednačila na 1:1.

No, neposredno pre odlaska na odmor, Radnički je ponovo mogao do vođstva. U stopostotnoj šansi se, posle lepe kombinacije, našao Anid Travančić, dobro je i šutirao, ali je golman Kaplan vrhunski intervenisao i sprečio goste da sa prednošću odu u svlačionicu.

U nastavku, Antalija je više napadala, ali Radnički se nije dao sve do 73. minuta, kada je Brazilac Ramon Mota iskoristio trenutak dekoncentracije Nišlija i odlično dodavanje El Kabira pretvorio u pogodak za vođstvo tuskog tima 2:1.

Minut kasnije Radnički je mogao do izjednačenja. Stojanović je prodirao po desnoj strani, a onda uputio oštar centaršut. Međutim, lopta je pogodila stativu i, ispraćena pogledom iznenađenog golmana Kaplana, završila je u golautu.

Domaćin je pobedu obezbedio u 81. minutu. Posle kornera, nastala je gužva u šesnaestercu Radničkog, Nišlije nisu uspele da izbiju loptu iz kaznenog prostora, ona je došla do 28-godišnjeg Marokanca Mustafe El Kabira, koji je šalje u mrežu za konačnih 3:1. El Kabir je pre desetak dana stigao u turski tim iz japanskog Sagana.

Trener Radničkog Milan Rastavac ovako je video današnju proveru:

Drago mi je da smo bili u prilici da se „izmerimo“ sa ovako jakim protivnikom, jer zaista nismo često u takvoj situaciji. Naravno, ne mogu da budem zadovoljan kada izgubimo, ali možemo da imamo satisfakciju u tome što smo dobrih 70 minuta, dok je prva postava bila na terenu, veoma dobro parirali. Mogli smo da vidimo kako nam neki detalji u igri funkcionišu u sparingovanju sa jakim protivnikom i uvideli na čemu još treba da se radi. Želeo bih da pohvalim čitavu ekipu, jer su svi definitivno pokazali da hoće da se potroše, čak i da se „potuku“ sa rivalom, u onom pozitivnom smislu te reči, da žele da se nametnu za minutažu i to su moji najbolji utisci sa ove utakmice – rekao je strateg Nišlija posle utakmice.

Radnički će u ponedeljak odigrati i četvrtu utakmicu u okviru priprema u Antaliji. Protivnik Nišlija biće nemački petoligaš Rot Vajs iz Vitliha. Trener Rastavac najavio je da će u ovoj utakmici proveriti igrače koji nisu igrali ili su imali malu minutažu u meču protiv Antalijaspora.

Ova utakmica igra se u 15 sati po lokalnom, odnosno u 13.00 po našem vremenu.

Antalijaspor – Radnički 3:1

Antalija, 5. februara. Stadion „Regnum Karija“. Gledalaca: 2000. Strelci: -0:1 Riota Noma 33. – 1:1 Mustafa El Kabir 41. -2:1 Ramon Mota 73. -3:1 Mustafa El Kabir 81.

ANTALIJASPOR: Ferhat Kaplan, Čiko, Čelustka, Dijego Anhelo, Sakib Ajtak, Sandro, Zeki, Deniz, Danilo Kampos, Serdar, El Kabir. Igrali su još: Forneci, Salih Dursun, Drole, Jusuf Čelik, Harun, Mbila, Ramon Mota i Jekta Kurtuluš.

RADNIČKI: Zogović (od 46. Bajić), Petrović (od 80. Aleksandar Jovanović), Bulatović (od 60. Stevanović), Perendija, Stanković, Stanojević, Stojanović (od 75. Apostolović), Arsić (od 75. Nikola Mitrović), Riota Noma (od 60. Popara), Travančić (od 75. Živković), Mrkić (od 75. Ilić).