Minimalac Radničkog u prvoj kontrolnoj proveri

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su u Jagodini savladali zonaša Slaviju u prvom kontolnom meču, u okviru priprema za nastavak sezone u Srpskoj ligi Zapad. „Đavoli“ su slavili sa minimalnih 1:0 (0:0), zahvaljujući pogotku Dušana Stankovića iz jedanaesterca u samom finišu susreta.

Treneri oba tima iskoristili su priliku da testiraju sve raspoložive snage za prolećni deo sezone. Ekipa Slavije, koju očekuje žestoka borba za opstanak u Zoni Morava, pružila je dostojan otpor izabranicima trenera Vlade Čapljića i na kraju je malo nedostajalo pa da izbegne poraz u današnjem susretu.

U prvom poluvremenu Radnički 1923 je najozbiljnije pripretio preko Jovana Lukića u 15. minutu, a zatim je Ilija Matejević propustio priliku da se upiše u strelce. Na drugoj strani, vredi zabeležiti pokušaj Sretkovića.

Drugo poluvreme srpskoligaš sa „Čika Dače“ odigrao je sa potpuno novom postavom, sačinjenom uglavnom od mlađih fudbalera, koji su željni dokazivanja u potpunosti potisnuli ekipu Slavije. U 70. minutu Stanković je pokušao da iznenadi golmana Slavije Raičevića, koji je tom prilikom dobro intervenisao.

Igrao se 88. minut kada je golman Slavije nepropisno zaustavio Živanovića u svom kaznenom prostoru, pa je sudija Mitrović pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Dušan Stanković.

Radnički 1923 – Slavija 1:0 (0:0)

JAGODINA
Gradski stadion
Gledalaca: 100.
Sudija: Mitrović (Jagodina).
Strelac: Stanković u 88.minutu (iz jedanaesterca).

RADNIČKI 1923: Najdanović, Varjačić, Matejević, M.Ilić, Petrović, Nenadić, Krasić, Đ.Andrić, Spalević, Lukić, B.Miljuš. Igrali su još: Marković, B.Andrić, Gavrović, Živanović, Stanković, Maksimović, Aleksijević, Cvijović, Aleksić, Ivković, O.Ilić.

SLAVIJA: Raičević, Rašković, Rilak, M.Ilić, Lazić, Sretković, N.Ilić, Vukomanović, Ristić, Matejić, Kovačević. Igrali su još: Petrović, Nešković, Radovanović i Matić.

Narednu proveru fudbaleri Radničkog 1923 imaće u nedelju, 12. februara u Čačku, kada će odmeriti snage sa domaćim Borcem.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica
Zlatibor (Č) 1 : 2 Karađorđe (T)
Loznica 1 : 1 Jedinstvo Putevi