Remi za kraj

U poslednjoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji, fudbaleri Radničkog igrali su nerešeno 1:1 (1:0) sa Pahtakorom iz Taškenta, glavnog grada Uzbekistana. Nišlije su odigrale odlično u prvom poluvremenu, kada su dominirale u posedu lopte, a u drugom ih je jedna nesmotrenost u fazi odbrane koštala izjednačenja. Trener Rastavac na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Miloša Petrovića, koji je u duelu sa Antalijasporom dobio udarac u članak, pojavio se otok, pa je popularni Raul izostao sa današnje utakmice.

Radnički je igrao u sledećem sastavu:

Zogović (od 45. Bajić), Aleksandar Jovanović, Bulatović, Perendija, Stanković (od 45. Volkov), Stanojević, Popara (od 80. Mitrović), Noma (od 60. Arsić), Stojanović (od 80. Apostolović), Travančić (od 60. Ilić), Mrkić (od 60. Trifunović).

Nišlije su od starta zaigrale ofanzivno, želeći da se nametnu kao rival koji se pita na terenu i već u 6. minutu mogle su i do vođstva. Posle proboja po desnoj strani Marko Mrkić je centrirao po zemlji, Popara je natrčao i šutirao iz prve sa oko 12-13 metara od protivničkog golmana, ali je lopta prošla pored stative. Tako je propala prilika da Radnički u ranoj fazi meča dođe do vođstva, ali već sredinom poluvremena niški tim je poveo.

Igrao se 22. minut, kada je Mrkić oboren u šesnaestercu rivala, a turski sudija odmah je pokazao na belu tačku. Naš reprezentativac preuzeo je odgovornost i sigurnim udarcem zatresao mrežu za vođstvo Radničkog 1:0.

I do kraja poluvremena igralo se na polovini Pahtakora, koji je samo u par navrata stizao do šesnaesterca Nišlija. No, ni Radnički, i pored bolje igre, nije više imao ozbiljnijih šansi za gol, pa se na razmenu strana otišlo sa minimalnim vođstvom niškog tima.

U drugom poluvremenu utakmica je bila znatno zanimljivija, šansi je bilo na obe strane. Najpre je u 60. minutu, Pahtakor imao priliku, ali Bajić je odlično intervenisao i sprečio egal. Usledio je veliki broj izmena, tempo je malo opao, a u 80. minutu Uzbekistanci su izjednačili. Posle pasa kroz zadnju liniju Nišlija, protivnički napadač je zaobišao Bajića i plasirao loptu u mrežu za 1:1.

No, u finišu je Radnički ponovo imao nekoliko prilika za novo vođstvo. Samo dva minuta nakon izjednačenja, Stojanović je volej udarcem ulepšao dobar centaršut na drugu stativu, ali je za malo bio neprecizan. U samom finišu, Arsić je izveo „skraćeni korner“, Trifunović je šutirao, goman je odbranio, a u nastavku akcije pokušao je i Stefan Ilić, ali je pogodio protivničkog igrača na gol liniji...

-Odigrali smo jednu tvrdu, takmičarsku utakmicu, sa protivnikom koji je bio baš po meri. Mi smo apsolutno dominirali u prvom poluvremenu, malo smo pali u drugoj polovini drugog, ali smo i tada imali dosta šansi da postignemo još neki gol. Raduje dobra igra, ali mi je žao što pripreme nismo završili pobedom. No, imali smo zaista odlične uslove u Antaliji, odlično smo i radili i verujem da će nam se sve ovo isplatiti u prvenstvenim utakmicama. Mogu da kažem da smo jači nego jesenas i sa puno optimizma i samopouzdanja dočekujemo finiš priprema i početak drugog dela sezone – rekao nam je trener Milan Rastavac nakon utakmice sa Pahtakorom.

Nišlije se sada pakuju, jer će, nakon petnaestodnevnih priprema u Antaliji, u ranim jutarnjim časovima krenuti kući...