Veličanstvena pobeda pred Kup Radivoja Koraća

Malo ko je verovao da Alasi mogu uraditi nešto više na gostovanju u Beogradu, posebno nakon neugodnog poraza u prošlom kolu. Ipak, oni koji dobro poznaju košarkaše Dunava, verovali su, a oni koji ih nepoznaju, sada su ih upoznali. u 17.kolu Mozzart košarkaške lige Srbije, Dunav je kao gost savladao prvoplasirani Dinamik rezultatom 69:78 (19:12, 12:25, 22:21, 16:20).

Duel dva tima koja se dobro poznaju od prošle sezone. Oba tima su kao debitanti uspeli da se plasiraju u Prvu ligu a odlične partije pružaju i ove sezone. U dosadašnja tri duela, sva tri puta bolji je bio Dinamik. Ipak, došlo je vreme za naplatu dugova. Iako su se i Beograđani i Banovčani plasirali na Kup Radivoja Koraća, obe ekipe su se fokusirale prvo na ovaj ligaški meč. Lider na tabeli mnogo bolje je počeo utakmicu. Već posle desetak minuta igre, Dinamik je imao dvocifrenu prednost (23:13). Trojkom Čakarevića sredinom druge deonice domaći stižu do 26:15 što je bila i najveća prednost Dinamika. Od tog momenata utakmice Alasi preuzimaju stvari u svoje ruke. Branko Kavurin i Nikola Vuković zaustavljaju Frenda (samo 4 poena iz igre) a ostali igrači odrađuju odličnu odbranu na udarnim iglama domaćih, Stevanoviću, Čakareviću, Raduloviću i Nađfejiu, pa je Dinamik spušten na samo 31 poen u prvom poluvremenu i to na svom terenu.

Na odmoru Dunav je imao prednost (31:37) a u istom ritmu nastavljeno je i u trećoj četvrtini. Trener domaćih, Miroslav Muta Nikolić, pokušavao je na sve načine da napravi preokret ali su košarkaši Dunava odličnom igrom, nošeni gromoglasnom podrškom sa tribina, sada već tradicionalno velikog broja navijača na gostovanjima, konstantno bili u prednosti od pet do deset poena razlike. Na četiri minuta pre kraja Dunav je napravio i najvećih +14 (60:74) kada je pobednik bio odlučen. Dunav je tako ostvario i desetu pobedu u prvenstvu, jednu od najvećih s obzirom na snagu protivnika i to pred istorijski odlazak na Kup Radivoja Koraća i četvrtfinale sa Partizanom. Ko zna, možda će ekipa Dinamika imati priliku da se revanšira Alasima već u subotu, nikad se ne zna. Kod domaćih istakli su se Čakarević (13p, 7sk) i Frend (11p, 1sk), dok je u Dunavu teško izdvojiti ikoga, svi su pružili odličnu partiju kako u napadu tako i u odbrani. Po indeksu koristnoti, izdvojili su se Malidžan (19p, 7as), Zorčić (19p, 8sk) i Nenadić (10p, 11sk).
U prvenstvu sledi pauza jer se igra Kup Radivoja Koraća. Četvrtfinala su na programu u četvrtak i petak. U poslednjem četvrfinalu, u petak od 19h30 uz direktan prenos na TV Arena Sport 1, sastaju se Dunav i Partizan.

Mladost Admiral 78 : 83 OKK Beograd
Spartak 85 : 70 Napredak Rubin
Borac 83 : 57 Sloga
Konstantin 79 : 85 Smederevo 1953
Dynamic BG 99 : 93 Beovuk 72
Dunav 98 : 87 Metalac
Tamiš 69 : 80 Vršac