Jastrebac odbranio kup Regiona Istočne Srbije

Klub malog fudbala Jastrebac iz Blaca, osvojio je futsal kup Regiona Istočne Srbije. Jastrebac je u finalu savladao ekipu KMF Leskovac rezultatom 4:2.

Pobedom u finalu, Jastrebac je odbranio kup, jer je i prošle godine osvojio isto takmičenje. Nije bilo lako u Leskovcu, kao što su blačani i najavljivali. Leskovac, iako u nižem rangu takmičenja, pružio je odličnu partiju, vrednu finala. Rezultat na kraju prvog poluvremena bio je 2:1 u korist blačana, dok je krajnji rezultat 4:2. Strelci za Jastrebac bili su: Miroslav Marković u 11, Dragiša Trojanović u 13. i 26. i Ivan Vuletić u 24. minutu. Za Leskovac goloe su postigli Igor Stefanović i Nikola Stanojević u 12-om odnosno u 30-om minutu. Jastrebac je opravdao ulogu favorita, i ovo je odlična uvertira pred početak prolećnog dela prve futsal lige Srbije.

Do finala obe ekipe došle su relativno lako. Jastrebac je u gostima savladao ekipu KMF Aleksinac rezultaom 8:2, dok je KMF Leskovac u Kuršumliji savladao ekipu Bele Crkve ubedljivo, 9:1.

U osmini finala sa Kalčom

Jastrebac se osvajanjem kupa RIS plasirao u glavni žreb Kupa Srbije. Tamo će u osmini finala igrati sa ekipom KMF Kalča iz Niša. Takođe, poznato je i da je u toj utakmici domaćin Jastrebac. Nema sumnje da će to biti odlična utakmica, naročito kada se uzme u obzir njihov prošlogodišnji međusobni duel gde su blačani slavili rezultatom 3:1. Inače, ovogodišnje finale futsal kupa Srbije igra se u Nišu u hali Čair. Blački klub je prošle godine došao do četvrtine finala gde ih je izbacio višestruki šampion države Ekonomac.

Nadamo se da se blačani nisu previše istrošili u ovom meču jer ih već za vikend čeka veoma važna utakmica. Naime, kreće prolećni deo Prve futsal lige a Jastrebac gostuje ekipi SAS iz Zrenjanina.

Što se Prve futsal lige tiče, Blački klub jesenji deo završio je na petom mestu sa 16 bodova, što je odličan uspeh za novajliju u ligi. Nema sumnje da će prolećni deo biti veoma zanimljiv i neizvestan.