Bez golova u Kruševcu,Napredak bliži cilju

Kruševac.

Najnepopularniji rezultat utakmice Napredak-Voždovac krajnji je ishod ove tvrde  utakmice pune taktičkih zamisli oba trenera u kojoj je Napredak imao nešto više od igre i bio bliži pobedi ,ali bod je bod ,tek je početak a svaki početak je težak i nepredvidiv.

I pored hladnog vremena stadion Napretka bio je solidno popunjen. Novi  tim Napretka ( projektovan da ovog proleća izadje u Evropu) koji nije bio kompletan( Vukanović parni kartoni,Tubić i Markoski povrede ,još neki igrači očigledno nedovoljno  spremni za teža iskušenja). Toplo je dočekan od strane  navijača koji su odmah želeli  na startu pobedu.

Vruć doček za sudiju Nenada Đokića

Za razliku od fudbalera navijači  Napretka na zapadu i severu odmah po izlasku na zagrevanje stavili su do znanja gl.sudiji Nenadu Đokiću iz Užica da mu nisu zaboravili neke ranije grehe (dočekan je burnim zvižducima) . Na žalost posle ove utakmice ostaće im izgleda u još gorem sećanju.

MINUT ĆUTANJA ZA BOGIĆA BOGIĆEVIĆA

Pre nego što je sudija Đokić dao znak za početak utakmice igrači oba kluba i gledaoci minutom ćutanja odali su poštu Bogiću Bogićeviću do prošle godine šefu stručnog štaba i sportskom direktoru Napretka sa kojim je Napredak postigao velike uspehe..

Napredak je počeo ofanzivnije i opasnije po gol . Već u 6.minutu zapretio je kapiten Miladinović ,Alivodić je mogao u 10 minutu bolje da završi akciju  a u 16 minutu šansu poluvremena takođe propušta Alivodić jer golman  gostiju Zoran Popović njegov šut  brani nogom . Do kraja poluvremena gosti preko Đure Zeca prete a Napredak sve teže dolazi do pozicije za gol ,pa se na odmor odlazi  bez golova.

Drugo poluvreme proteklo je u nadmoćnosti Napretka ali bez potrebne realizacije a možda i ključni detalj utakmice dogodio se u 54 minutu kada je golman gostiju  Popović srušio Gobeljića a pistaljka sudije Đokića ostala nema ,naravno to je izazvalo bes domaćih navijača i igrača. Do kraja utakmice Napredak je napadao stvorio neke poluprilike preko Ndiajea, Beljića, Uroševića ali nedovoljno za čvrstu odbranu gostiju koja se na Dusanovac vraća i sa četvrtog uzastopnog gostovanja bez poraza.

REČ TRENERA

Detalj sa konferencije za štampu neposredno po utakmici.

Ilija Stolica šef struke tima sa Dušanovca bio je zadovoljniji. „Prva kola su uvek komplikovana, rezultat 0:0 deluje sumorno ali nije bilo tako .Bila je ovo tvrda utakmica  i prava borba za bodove. Zahvalio bih se domaćinu na fer i korektnoj igri“

VUK Rašović šef struke Kruševljana nije bio tako zadovoljan. Istakao je da su prva kola zaista nepredvidiva ,da je njegov tim  bio bolji u prvom poluvremenu ,ali i da su mu nedostajala 3-4 igrača i da je to bio hendikep.

Napredak- Voždovac  0:0

Stadion „Mladost“ u Kruševcu,gledalaca 3000. Sudija Nenad Đokić (Užice) 5,5. Opomenuti igrači: Miladinović,Kasalica(Napredak).Crveni karton: (Uroš Sinđić) Voždovac u 85 minutu.ž

NAPREDAK: Petrović,Ndiaye,Urošević,Šljivić,Simonović,Miladinović,Alivodić,Vulić( Dino Šarac),Vidaković,Gobeljić,Kasalica (Beljić).

VOŽDOVAC: Popović,Mihajlov,Sinđić,Putinčanin,Filipović,Pavlović,Krasić(Nikolić),Ješić(Asani),Zec,Ćirković,Dražić(Petrović).