Igokea slomila Bosnu za trofej

Košarkaši Igokee odbranili su pehar Kupa BiH pošto su u finalnom susretu pobijedili Bosnu rezultatom 79:67.

To je peti trofej ekipe iz Aleksandrovca koja je u najmasovnijem takmičenju bila najbolja 2007, 2013, 2015. i 2016. godine. Za razliku od polufinalnog meča sa Zrinjskim, Aleksandrovčani su mnogo bolje započeli finalni susret i poveli sa 12:2, a od tada se igralo poen za poen s tim što su gosti u dva navrata imali po deset poena prednosti, a pred sam kraj četvrtine vodili su sa maksimalnih 13 (30:17). U ovom dijelu igre bilo su izuzetno raspoloženi u šutu za tri poena i pogodili su čak pet trojki.

Dobru igru iz prvih deset minuta izabranici Dragana Bajića nisu prenijeli u drugi kvartal. Domaćin je vezao sedam poena na startu, a Igokea je poentirala nakon skoro pet minuta kada je Nikola Pešaković pogodio trojku za 33:24. Ako je igra u odbrani bila na zadovoljavajućem nivou, napad aktuelnog šampiona države nije funkcionisao i za deset minuta postigli su samo deset poena, naspram 30 iz prve četvrtine. Serijom 12:2 Igokea je otvorila drugo poluvrijeme i sredinom trećeg perioda imala 16 poena prednosti da bi na isteku 30. minuta vodila sa ubjedljivih 65:46.

Stečenu prednost košarkaši Igokee čuvali su u posljednjih deset minuta i protivniku nisu mu dozvolili da im ozbiljnije zaprijeti. Kapiten Bosne Edin Rešidović povrijedio je skočni zglob na polufinalnom meču protiv Mladosti, ali je ipak zaigrao u finalu iako je bilo najavljeno da ga neće biti u sastavu. Njegov tim nije imao većih problema sa ekipom iz Mrkonjić Grada koju je savladao sa ubjedljivih 100:73. Igokea je nadigrala mostarski Zrinjski i takođe slavila ubjedljiv trijumf rezultatom 95:66.