Ples Vukova kraj Ibra

Sloga je dočekala Beovuk sa neskrivenom željom da ostvari trijumf i tako konačlno veže dve pobede. Ipak, početak meča u potpunosti je pripao gostima koji su igrali mirnije u napadu i posle 5 minuta imali prednost 2-9. kako domaći ništa nisu ,mogli da pogode, bio je to signal za prvi predah,a krenule su i izmene u timu Sloge. Donelo je to boljitak u igri domaćih, Simović i Pavlović su postigli trojke i na kraju prve deonice gosti su imali minimalno vođstvo 14-15. Kraljevčani su prvog vođstva stigli u 12. minutu posel vezanih poena Pavlovića, ali su malobrojni gledaoci u dvorani čekali punih pet minuta na nove poene domaćih. Nisu se ni gosti proslavili, pa je posle kontre i lakih poena Simovića, Beovuk zatražio tajm aut, a na semaforu je stajalo 29-27. Puleni Boška Đokića su uspeli da prednost zadrže do odlaska na veliki odmor, ali je već tada bilo jasno da će nastavak doneti neizvestan meč.

Početkom poslednje deonice meča Fundić i društvo su stekli i dvocifrenu prednost 51-64 i malo ko je u dvorani verovao u rezultatski preokret. Sloga je u ovom meču ispalila rafal od 36 trojke, ali samo pet puta su "beli" bili uspešni. Tu treba tražiti razlog novog poraza kraj Ibra. Zanimljivo da Sloga ove sezone ni jednom nije vezala dve pobede.

NAGRADE TALENTIMA!

Pred početak utakmice u sportskom hramu na desnoj obali Ibra održana je i mačla svečanost. U ime KSS i KK Sloga, predsednik kraljevačkog prvoligaša Ivan Knežević uručio je nagrade trojici najtalentovanijih igrača iz pionirskog i kadetskog pogona "belih". Nagrađani su Mihajlo Mušikić (15, 207cm), najbolji igrač pionirske lige Srbije grupa "Zapad", Vladimir Radomirović (17, 206), jedna od tri najkorisnija igrača Triglav kadetske lige Srbije i Marko Malešević (17, 205cm) jedan od tri najkorisnija igrača Triglav kadetske lige Srbije na poziciji centra. Istovremeno, nagrađeni su i treneri Bojan Despotovć (pioniri) i Nikola Đokić (kadeti). Možda se upravo među ovim dečacima kriju naslednici Divca, Babića i Krstića, tri NBA igrača ponikla na obalama Ibra.

SLOGA - BEOVUK '72 65 - 70 (14-15, 19-15, 18-26, 14-14)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 200 Sudije: Mrdak, Vesković (Beograd), Milojević (Kruševac)

SLOGA: Stamenić 7, Vorkapić 5 (10as), Ostojić 11 (5 il), Vuksanović, Jovanović 10, Simeunović 2 , Bojanić 2, Pavlović 13, Simović 15, Ilić, Ćirović, Peruničić,

BEOVUK '72: Maksimović 5, Dragović 2, Jevđenić 8 (6as), Pejić, Vučićević 9 (7 il, 5 as, 6 sk), Mitrović 7,Fundić 23 (11 sk), Nerandžić, Zekavičić, Jeremić 16.