Drugi remi zeleno-belih na svom terenu

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 600. Sudija: Borko Mijajlović iz Jagodine, pomoćnici: Miloš Mitić iz Svrljiga i Marko Jovanović iz Leskovca. Četvrti sudija: Milan Mitić iz Leskovca. Delegat: Dušan Tomić iz Novog sada. Strelci: Lemajić 52' - Inđija i Varga 89' - Sinđelić. Crveni kartoni: Simunović 77' - Inđija i Simić 90+1' - Sinđelić. Žuti kartoni: Bosančić 86' - Inđija, Pešić 64', Stanković 49' - Sinđelić.

Inđija - Sinđelić 1:1 (0:0)

Poprilično su dva tima razočarali u prvom poluvremenu oko 600 prisutrnih gledalaca na gradskom stadionu u Inđiji. Tek četiri situacije koje su zaslužile da se nađu u novinarskoj beležnici.  I to dve za pokušaje koji obično i ne zaslužuju takvu pažnju. Prva je bila u 5.minutu kada su gosti preko Popadića pokušali da pogode gola Stanivukovića, ali je njegov šut otišao daleko kraj gola. Domaćin se na sličan potez odlučio desetak minuta kasnije. Lemajić koji retko pokušava da šutira iz velike daljine je oprobao i taj segment u svojoj igri. On je sa tridesetak metara raspalio po lopti, a ona je otišla preko gola.  Isti igrač je bio u centru pažnje i u 24.minutu. Bila je to konačno osmišljena akcija zeleno belih. Kovačević je sjajno centrirao direktno na glavu kapitena. Ovaj je sjajno prosleđuje na drugu glavu, Nikodijevića koji maši gola sa peterca. Ipak najlepša akcija na poluvremenu je viđena u 39. minutu. Sjajno je Lemajić dobio loptu od Bosančića. Ulazigorostasni napadač Inđije u kazneni prostor, sam je. Ipak nedovoljno koncetrisan i sa svojom "slabijom" desnom nogom samo loptu prosleđuje u gomana Simića.

Borbenost dva tima koja je krasila igru u prvih 45.minuta je nastavljena i u drugom delu. Ovog puta je to bila konstantna inicitijativa domaćina. Taj pritisak se pretvorio u gol u 52'. Ponovo je to bila tečna akcija domaćina, Kovačević opet pronalazi Lemajića, kojem ovog puta nisu bile raštimovane nišanske sprave. Glavom je zakucao loptu za zasluženih, 1: 0.

Da je Lemajić u 55.minutu imao više sreće tada bi ovaj duel verovatno dobio pobednika. Ipak nije jer je njegov šut sa ivice kaznenog prostora završio direktno u naručju Simića.

I onda presudni detalj na meču. Sinmunović je dugo pratio gostujućeg napadača, sve do centra terena. Tu štoper domaćina nije stao, čini prekršaj i sudija mu dodeljuje drugi žuti kartom i isključenje. Bio je to 77.minut meča.

Posle toga očekivani pritisak gosta. Napadi su usledili, ali realno jalovi. Domaćin se opredeli za brze kontre i u 88' je moglo lako opet da bude 2:0. Sjajna kontra, Višnjevac ka Dolmagiću, ovaj vraća loptu u srce kaznenog prostora baš ka Višnjevcu. Usledio je šut, loptu golman izbija, Lemajić pa potom i sam Višnjevac nisu uspeli da odbitak sprovedu u mrežu. I kako to biva, minut kasnije, 1:1. Sada su gosti bili u polu kontri. Lopta je ubačena pred gol Stanivukovića, koji je odbija, ali samo na nogu Varge koji je lagano smešta u mrežu. Kosd ovog gola ostaje veliko pitanje da li je lopta napustila teren za igru pre završnog pasa gosta za izjednačenje.

Drugi crveni je sevnuo u 90+1 minutu meča. Opet je to bila brza kontra domaćina. Gosti su pokušali da osvoje sva tri bboda, otišli su predaleko, pa je Bosančić sjajno izbacio Dolmagića u prostor. Golman Simić istrčava na nekih 30 metara od gola, ruši igrača Inđije i dobija direktan crveni karton. Dugo je tada trajao prekid, a Simić je čak tražio i fizički kontakt sa Dolmagićem. Kako su gosti izvršili sve tri izmene, na gol ispostavilo sa u poslednjih minut i po je stao strelac gola za Beograđane Vukčević. Pravog posla nije imao iako je domaćin imao slobodan udarac u poslednjim sekundama meča. Bosančić se odlučio za centaršut, umesto direktnog udarca na gol sa nekih 20 metara iskosa sa leve strane napada domaćina.

I na kraju par reči o arbitrima ove utakmice. Ničim izazvani su često remetili igru dva tima. Mlada, ali za sada nedorasla ekipa za ovaj rang takmičenja.

Inđija: Stanivuković, Dolmagić, Nikodijević (Marković 85'), Lalić, Simunović, Ivanović, Bičkeji (Višnjić 53'), Kovačević, Bosančić, Krstanović (Srbijanac 66'), Lemajić (K). Trener: Spasoje Jelačić

Sinđelić: Simić, Milošević (Varga 82'), Cakić, Pešić (K), Kričak, Piščević (Stanimirović 53'), Rakić (Vukčević 65'), Stnković, Ivanović, Tufegdžić, Popadić. Trener: Aleksandar Jović.