Radnički obradovao igrom i rezultatom

Posle tri uzastopna remija, fudbaleri srpskoligiša sa „Čika Dače“ danas su zasluženo slavili u duelu sa Loznicom 3:1 (1:0), zahvaljujući dobroj igri, posebno u drugom poluvremenu, kada su postigli i dva efektna pogotka.

Bio je to susret vanrednog, 21. kola Srpske lige „Zapad“ i druga, veoma važna pobeda lidera na tabeli u prolećnom delu prvenstva. Početak susreta nije mnogo obećavao, jer su fudbaleri Radničkog 1923, opterećeni imperativom pobede, ali i željom da što pre dođu do rezultatske prednosti, često grešili i pravili „potez više“ u završnici, što je odgovaralo gostima, koji su se uspešno branili.

Ipak, u 28. minutu domaći tim je došao u vođstvo. Posle ubacivanja sa desne strane, kroz „šumu“ igrača lopta je došla do Ognjena Ilića, koji je protrčao pored odbrane i matirao golmana gostiju Nikolu Mitrovića.

Ovaj pogodak kao da je dao krila izabranicima trenera Vlade Čapljića da krenu još ofanzivnije ka golu protivnika. U 33. minutu, posle asistencije kapitena Darka Spalevića, Jovan Lukić je snažno šutirao, ali je golman Lozničana uspeo loptu da izbije u korner.

U finišu prvog poluvremena brzonogi Aleksandar Varjačić centrirao je sa desne strane, Spalević je glavom dobro odreagovao, ali se istakao golman Loznice i loptu krajnjim naporom izbacio u korner, pa je Radnički 1923 na odmor otišao samo sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša pojačali su pritisak ka golu Lozničana. U 54. minutu Aleksandar Varjačić, jedan od najzapaženijih igrača domaćeg tima na današnjem susretu, posle centaršuta sa leve strane, glavom je loptu poslao ka protivničkom golu, ali je umesto mreže pogodio levi rogalj gola golmana Mitrovića. Pokušao je i Marko Krasić posle solo akcije da lob udarcem poveća prednost domaćina, ali je umalo bio neprecizan.

Fudbaleri Radničkog odigrali su borbeno celu utakmicu i zasluženo pobedili

Gosti se nisu predavali i pokušavali su udarcima sa distance da dođu do izjednačenja. Dva puta je bek Nikola Todorović pripretio pravim „projektilima“, ali je bio siguran mladi golman Radničkog 1923 Lazar Raičević i oba puta sprečio pogodak.

U 68. minutu domaći tim povećao je prednost na 2:0. Izvanrednim udarcem iz prekida sa oko 20 metara Varjačić je „probio“ zid gostiju i loptu poslao u levi gornji ugao golmana Loznice. Već tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Kragujevcu, jer je domaći tim nastavio sa ofanzivnom igrom. Pokušali su Lukić i Spalević da postigni i treći pogodak, ali nisu uspeli u toj nameri.

U 83. minutu, baš u jeku nadmoćnosti Radničkog 1923, štoper gostiju Stefan Stanojević je odličnim udarcem sa oko 25 metara iznenadio golmana Raičevića i smanjio prednost Kragujevčana na 2:1, a utakmicu doveo u rezultatsku neizvesnost.

Mora se reći da  je domaći tim imao i sreće u 85. minutu, kada je kapiten Loznice Slobodan Maksimović sa svega dva-tri metra loptu upućenu sa desne strane, glavom poslao tik pored stative.

Neizvesnost oko pobednika u današnjoj utakmici na „Čika Dača“ otklonio je Spalević, ali velike zasluge za ovaj gol pripadaju Varjačiću, koji je idealno poslužio svog kapitena i omogućio mu da sa nekoliko metara loptu ubaci u mrežu i postavi konačan rezultat 3:1 za Radnički 1923.

Darko Spalević i Aleksandar Varjačić „overili“ pobedu Radničkog sa dva pogotka

RADNIČKI 1923 – LOZNICA 3:1 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: Oko 200.
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak).
Pomoćnici: Marko Stojković (Požega), Nikola Simić (Valjevo).
Strelci: O. Ilić u 28, Varjačić u 68. i Spalević u 89. za Radnički 1923, a S. Stanojević u 83. minutu za Loznicu.
Žuti kartoni: Matejević, M. Ilić (Radnički 1923), S. Stanojević, D. Stanojević (Loznica).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Matejević, M. Ilić, Marković (od 86. Petrović), Krasić, Vidović, Nenadić, O.Ilić (od 90. Ivković), Lukić (od 80. D. Miljuš).

LOZNICA: Mitrović, Todorović, S. Stanojevvić, Jeftić, S. Đurić, D. Stanojević (od 46. Lukić), Dišić, Marjanović (od 46. Živanović), N. Đurić, Maksimović, Milovanović.

Posle ove pobede Radnički 1923 zadržao je lidersku poziciju na tabeli sa dva boda prednosti u odnosu na ekipu Budućnosti Krušik iz Valjeva, koja je sa 1:0 savladala Polet u Ljubiću.

Drugi kragujevački srpskoligaš Šumadija 1903 nastavio je seriju dobrih rezultata, jer je danas u Priboju sa FAP-om odigrao nerešeno – 0:0.

U ostalim susretima 21. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Sloga (P)- Smederevo 2:1, Mokra gora Jošanica 1:0, Železničar – Karađorđe (T) 1:2, Šapine – Jedinstvo Putevi 1:1, Mihajlovac – Zlatibor 1:3.

U narednom kolu Radnički 1923 odlazi u goste neugodnom Zlatiboru iz Čajetine, koji na šest prolećnih kola nije osetio gorčinu poraza, a Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje trećeplasiranu Slogu iz Požege.

Sloga (P) 2 : 1 Smederevo 1924
FAP 0 : 0 Šumadija 1903
Mokra Gora 1 : 0 Jošanica
Železničar 1 : 2 Karađorđe (T)
Šapine 1 : 1 Jedinstvo Putevi
Radnički 1923 3 : 1 Loznica
Mihajlovac 1934 1 : 3 Zlatibor (Č)
Polet (LJ) 0 : 1 Budućnost Krušik 2014