Zeleno-belima "sremski derbi"

Bila je to prava prvenstvena utakmicu u kojoj su gledaoci mogli da uživaju pre svega zahvaljujući borbenošću samih aktera meča. Bodreni sa svojom publikom Dobanovčani su odmah pokazali da u Inđiju nisu došli samo da se brane. Pleli su po sjajno pripremljenom terenu momci u crvenoj opremi, ali ni domaćin ništa iza dobre igre nije izostajao. Prva prava akcija koju je izveo jedan tim se dogodila u 7. minutu meča. Dolmagić je ušao u kazneni prostor gosta, imao je kontakt sa rivalskim igračem, pao je, ali se stiče utisak da je mogao bolje da odradi tu akciju. Sudija, opet čini se opravdano ostao nem. Slična situacija u 10. minutu, ali u kaznenom prostoru domaćina. Pao je igrač gostiju. Odmah su tražili najstrožu kaznu, pa je po sudiju meča sve loše krenulo bar što se tiče tih takozvanih spornih detalja. Ni ovde se nije oglasio, ali jeste u 26' kada je Vladisavljeviću pokazao opomenu zbog simuliranja u kaznenom prostoru domaćina tražeći opet penal za svoj tim.

Pre toga Inđija je imala dve prilike, a drugu je pretvorila u gol. Prvo je u 15. minutu Todić asistirao ka Lemajiću, ovaj prima loptu na ivici kaznenog prostora gosta, ali se u otsudnom trenutku spetljao i odbrana je otklonila opasnost.

U 24' je bilo, 1:0. Do tada ne baš zapaženi Krstanović je doveo svoj tim u vođstvo. Slobodan udarac za Inđiju je izveo Vujasin, izrađena kombinacija, akcija je "prodata" odbrani gosta i Krstanović po travi gađa donji ugao nemoćnog Jadranina.

Nije dugo Inđija na semaforu imala prednost. Već u 32' je bilo, 1:1. Brza polukontra gosta, lepo je u prostor izbačen Vladisavljević, koji stiže na ivicu kaznenog prostora domaćina i upućuje šut u suprotan ugao gola Stanivukovića. Mala mrežica više nije bila nevina. Akcija za užbenike.

U drugom delu Inđija do vodećeg gola bolja. Činilo se da su se gosti zadovoljili sa postojećim rezultatom. Ipak na scenu stupa stameni štoper domaćina Simunović. Ovaj igrač posle kornera koji je izveo Bosančić, glavom loptu šalje u mreži Jadranina, 2:1.

U 76. minutu je lako na semaforu moglo biti i za gol veća prednost zeleno belih. Posle sjajne igre, lopta stiže do Bosančića koji se konačno odlučuje da šutira, a ne asistira. Lopta na žalost po njega odlazi preko gola gosta.

U 86. minutu gosti postižu gol. Raduju se, sudija i jegov pomoćnik stoje komuniciraju i pomoćnik podiže zastavicu. Gosti koji su već na svojoj polovini trkom stižu do pomoćnog sudije Stanojkovića i bura protesta počinje. Ništa to gostima nije pomoglo, gol je poništen zbog nedozvoljenog položaja igrača Budućnosti, a za nagradu su dobili dva žuta kartona, Bilo je tu elemenata i za drugu boju, ali ulje na vatri je već ključalo.

Do kraja meča zeleno beli su se grčevito branili i odbranili. Ostaje pitanje za goste, što su čekali do desetak minuta pred kraj da krenu ka golu već povučenog domaćina pred svoj kazneni prostor.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Momčilo Marković iz Beograda, pomoćnici: Aleksandar Stanojković iz Sremčice, Novak Novaković iz Beograda. Četvrti sudija: Ivan Stamenković iz Kaluđerice. Delegat: Slobodan Simić iz Beograda. Strelci: Krstanović 24' i Siminović 66' - Inđija, Vladisavljević 32' - Budućnost. Žuti kartoni: Kovačević 19', Lemajić 37', Marković 45' i Stanivuković 90+3' - Inđija, Vladisavljević26', Jeličić 38', Nedeljković 89 i Jadranin 89' - Budućnost.

Inđija - Budućnost 2:1 (1:1)

Inđija: Stanivuković, Dolmagić, Lalić, Simunović, Marković, Todić, Vujasin (Bajić 62'), Kovačević, Bosančić (Bičkeji 90+2'), Krstanović (Đokić 80'), Lemajić (K). Trener: Spasoje Jelačić.

Budućnost: Jadranin, Tanović, Radulović (Blagojević 89'), Jaćimović, Nedeljković, Đušić, Ranđić (Dobrijević 80'), Janjić, Vladisavljević, Jeličić, Subotić (K). Trener: Predrag Marić.