U Šapcu grme na sudiju!

Utakmica 23. kola Prve lige Srbije između domaće ekipe Mačve I FK “ČSK Pivara” iz Čelareva završena je rezultatom 2:2 (2:1).  Prvi je iz penala mrežu Šapčana zatresao Nebojša Mezei, dok je Bojan Matić u 35. minutu postigao pogodak za izjednačenje. Na odmor Mačva odlazi sa vođstvom od 2:1 pogotkom Mladena Lazarevica sa bele tačke u završnici prvog poluvremena. U nastavku, ekipa ČSK-a uspeva da izjednači na 2:2 golom Zorana Rakića u 54. minutu.

Negodovanje na sudijske odluke kragujevačkog sudije Marka Srećkovića, odjekivalo je sa tribina stadiona Mačve tokom cele utakmice. Više od 1.500 gledalaca sve vreme je bodrilo momke, ali u ovom susretu Mačva je uspela da izbori samo bod. Drugo poluvreme donelo je I drugi žuti karton na utakmici prvo za igrača Mačve Marka Rajovića, a potom I za Srđana Bečelića iz redova ČSK-a. Snimak cele utakmice biće emitovan na programu šabačke Televizije “As” u nedelju, 23. aprila u 22 sata, a program ove Televizije može se pratiti uživo i na internetu putem ovog linka -  http://rtvas.rs/televizija .

Neposredno nakon utakmice igrač Mačve, Mladen Lazarević istakao je da će kao ekipa u nastavku prvenstva uspeti da pobede i nepravedne sudijske odluke.

“Ovo je još jedna opomena u nizu, I dalje imamo prednost u odnosu na drugu I treću ekipu na tabeli, ja zaista ne volim da komentarišem suđenje, ali ja ne znam koja je ovo već utakmica po redu, evo kao na primer susret sa BSK Borčom gde smo imali katastrofalno suđenje, ovako se ne sudi prema ekipi koja je zasluženo I ubedljivo prva na tabeli. Videli ste svi današnje suđenje, na domaćem terenu, stvarno ne znam šta da kažem. To nije opravdanje za ovaj rezultat, ostaje nam da dignemo glavu gore, I da u sledeću utakmicu uđemo jače. Moramo da pokažemo svima da možemo da igramo I protiv sudija I da smo zasluženo lideri tokom celog prvenstva”, rekao je Mladen Lazarević.

Na konferenciji za novinare, trener ČSK Pivare, Trivo Ilić podsetio je na sastav ekipe koja je ekipu Mačve pobedila sa 1:0 u prvom delu prvenstva, i dodao da tih 11 igrača više nisu u klubu, što je za Stručni štab bio veliki problem da u prolećni deo prvenstva uđu sa potpuno novom ekipom.

“Mojim momcima nedostaje iskustva, a Mačva sigurno zaslužuje Super ligu. Poznajem kolegu Aničića, njegove ekipe su uvek igrale odličan fudbal, a moji momci su danas uz dosta truda I borbe dali 200 posto sebe na borbenost, trčanje I da budem iskren, imali smo I sreće. Mačva je sigurno u pojedinim trenucima delovala kvalitetnije od nas, međutim teško je probiti jedan zonski blok kada se branite sa devet – deset igrača. Izabrao sam taktiku koja bi mogla da nam donese eventualno neki bod uz naravno sreću da ne primimo gol iz šanse gde smo zaista imali sreće. Možda smo mogli doći I do sva tri boda, to je ono što fudbal čini zanimljivim, četiri viđena gola, puno šansi I duela, mislim da smo zaslužili ovaj bod”, rekao je trener ČSK-a, Trivo Ilić.

Šef Stručnog štaba, Dragan Aničić je čestitao igračima Mačve na borbenosti i dodao da se za pobedu mora imati i sreće.

“Postoje neke druge stvari, na koje ja kao trener ne mogu da utičem, kao ni moji igrači I bojim se d ate neke stvari počele da se dešavaju. Malo mi je krivo zbog toga, jer naš rad tako ulazi u drugi plan, ali šta da radimo, izgleda da je takvo kurženje. Nismo pobedili, ali nismo ni izgubili, ovo je osma utakmica u nizu bez poraza, idemo dalje, sledeća utakmica je pred nama sa ekipom Sinđelića. Gostima čestitam na osvojenom bodu I na borbenosti koju su prikazali, mi ćemo se truditi već u Beogardu da ovaj kiks ispravimo I da nastavimo pohod ka Super ligi”, naveo je Aničić na konferenciji za novinare.

U narednom, 24. kolu Prve lige Srbije Mačva gostuje u Beogradu ekipi FK “Sinđelić” i to u petak, 28. aprila od 16 časova I 30 minuta.