Uspešan vikend za kragujevačke srpskoligaše

Oba kragujevačka predstavnika u Srpskoj ligi „Zapad“ zabeležila su pobede u 24. kolu, i to na gostujućim terenima. Radnički 1923 je slavio u Ljubiću protiv domaćeg Poleta sa 2:1, dok je Šumadija bila uspešnija od Jošanice u Novom Pazaru rezultatom 2:0.

Radnički 1923 je upisao prvu pobedu van svog „Čika Dače“ ovog proleća i ostao na čelu srpskoligaškog zapada, zajedno sa ekipom Budućnosti Krušik.

Ekipa trenera Slaviše Kovačevića slavila je na gostovanju u Ljubiću protiv domaćeg Poleta golovima Marka Krasića u 19. i Milana Ilića u 49. minutu. Do kraja susreta domaći tim je uspeo da smanji rezultat u 60. minutu, ali ne i da dođe do izjednačenja, pa su tri boda pripala Kragujevčanima.

Fudbaleri Šumadije 1903 nastavili su svoj pobednički niz i na gostovanju ekipi Jošanice u Novom Pazaru. Srpskoligaš sa Bubnja je zabeležio i šestu pobedu u poslednjih sedam kola, zahvaljujući pogocima Marića u 65. i Đurđevića u 76. minutu susreta.

Šumadinci su se sa nova tri boda učvrstili na šestom mestu sa 33 boda i gotovo izvesno prebrinuli sve brige oko opstanka u srpskoligaškom društvu.

U ostalim utakmicama 24. kola postignuti su sledeći rezultati: Smederevo 1924 – Mihajlovac 1934 3:4, Budućnost Krušik – Šapine 1:0, Zlatibor – Železničar 2:0, Loznica – Mokra Gora 0:1, Jedinstvo Putevi – FAP 2:0 i Karađorđe – Sloga (P) 0:2.

Na tabeli i dalje vode Radnički 1923 i Budućnost Krušik sa po 48 osvojenih bodova ispred Sloge iz Požege sa 46. U narednom, 25. kolu Radnički 1923 dočekuje Mihajlovac, a Šumadija 1903 ekipu Karađorđa iz Topole.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica
Zlatibor (Č) 1 : 2 Karađorđe (T)
Loznica 1 : 1 Jedinstvo Putevi