Četiri gola u mreži Mihajlovčana

Ubedljivu pobedu zabeležili su fudbaleri Radničkog 1923 u 25. kolu Srpske lige „Zapad“ protiv ekipe Mihajlovca 1934 na svom „Čika Dači“ – 4:0 (1:0). Blistao je štoper Milan Ilić, dvostruki strelac za domaći tim, kao i danas veoma raspoloženi Dušan Stanković, momak koji je „otključao bravu“ Mihajlovčana u 40. minutu.

Po izuzetno prijatnom vremenu za igru, uz nešto slabiju posetu usled današnje velike slave Đurđevdana, fudbaleri Radničkog i Mihajlovca priuštili su solidnu fudbalsku predstavu, naročito u drugih 45 minuta kada se borba na terenu rasplamsala. Mihajlovčani su ušli otvorenog garda u ovaj meč sa visoko postavljenom zadnjom linijom, uz presing na polovini kragujevačkog tima, ali je ubrzo Radnički preuzeo inicijativu i primorao svog rivala da se fokusira prevashodno na odbranu svog gola.

BORBA ZA SVAKU LOPTU: Jedan od brojnih vazdušnih duela na današnjoj utakmici

Prvo uzbuđenje na utakmici beležimo u 11. minutu, kada je Varjačić povukao opasnu kontru, ali se umesto asistencije slobodnim saigračima odlučio na udarac koji je završio preko gola.

U 20. minutu Lukić je iz slobodnog udarca sa leve strane neugodno šutirao, golman Mihajlovca Dobrić nespretno odbio loptu na koju je neko od fudbalera Radničkog natrčao i ubacio je u mrežu, ali je linijski sudija još ranije signalizirao ofsajd poziciju. Tri minuta kasnije ponovo Lukić izvodi slobodan udarac, ovaj put lopta odlazi preko gola.

Veliku šansu da dođe do vođstva Radnički je propustio u 30. minutu. Nakon kornera koji je izveo Krasić, Milan Ilić je šutirao glavom, a lopta je pogodila prečku, potom i jednog od igrača Mihajlovca i odbila se u polje. Puno sreće za goste u ovoj situaciji.

Šest minuta kasnije ponovo preti domaćin iz prekida. Još jednom je Krasić centrirao iz ugla na drugu stativu, gde Marković nije uspeo da zahvati loptu glavom.

Fudbaleri Radničkog nisu imali sreće kod pokušaja Ilića u 30. minutu, ali ih je zato Fortuna pogledala deset minuta kasnije. Stanković je probio po desnoj strani i uputio centaršut, lopta je zakačila nekog od igrača Mihajlovca, promenila pravac i uhvatila golmana Dobrića u raskoraku. On je pokušao loptu da izbaci preko gola, ali joj je samo produžio put u sopstvenu mrežu – 1:0 za Kragujevčane.

OTKLJUČAO BRAVU MIHAJLOVČANA: Dušan Stanković

Ovaj gol skinuo je veliki teret sa pleća fudbalera domaćeg tima, koji su mogli da zaigraju nešto opuštenije u nastavku susreta. Doduše, ta opuštenost mogla je skupo da ih košta u samom finišu prvog dela igre, kada je kapiten Mihajlovca Stojanović stigao do lopte pre golmana Radničkog Raičevića, ali se sve na kraju završilo dobro po domaći tim, koji je na odmor otišao sa minimalnim vođstvom.

Tek što je krenulo drugo poluvreme ponovo je zapretio štoper Radničkog Milan Ilić, ali je njegov udarac glavom na gol liniji zaustavio Cvetković.

Iskusni štoper kragujevačkog tima ponovo se našao u glavnoj ulozi, kada je u 55. minutu oboren u kaznenom prostoru gostiju. Sudija Miroslav Matić iz Loznice je pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Marko Krasić, koji je poslao loptu u jednu, a protivničkog golmana u drugu stranu.

SIGURAN SA BELE TAČKE: Marko Krasić

Nedugo potom došlo je do petnaestominutnog prekida nakon nereda na južnoj tribini i napada na navijače Radničkog, popularne „Crvene đavole“. Igrači su povučeni sa terena, a kada se situacija smirila utakmica je nastavljena.

Najbolju šansu na meču gosti su propustili u 64. minutu. Brzonogi Stojanović je u kontri izbio sam pred golmana Radničkog Raičevića, koji mu je ušao u šut i sprečio gotovo izvestan pogodak. Odmah potom nesporazum Varjačića i golmana Raičevića nije uspeo da iskoristi Redžić.

Kazna je stigla pet minuta kasnije nakon udarca iz ugla za ekipu Radničkog, kada je Varjačić zahvatio loptu glavom i pogodio prečku, ali je na odbitak spretno reagovao Milan Ilić i povisio prednost svog tima na 3:0.

U 72. minutu Spalević je opasno tukao sa ivice kaznenog prostora levom nogom, ali je lopta završila u korneru. Usledio je udarac iz ugla sa desne strane, posle koga je Milan Ilić glavom po drugi put na utakmici matirao Dobrića za ispostaviće se konačnih 4:0.

U poslednjih desetak minuta susreta Dušan Stanković je mogao u nekoliko navrata da se ponovo upiše u strelce, ali je jednom pogodio spoljni deo mreže, a drugi put je njegov udarac zaustavio golman Mihajlovca.

RADNIČKI 1923 – MIHAJLOVAC 1934  4:0 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: Čika Dača“
Gledalaca: 250
Sudija: Miroslav Matić (Loznica)
Pomoćnici: Željko Đurić (Ub), Milorad Lekić (Aranđelovac)
Žuti kartoni: A. Lukić, M. Lukić (Mihajlovac 1934)
Strelci: Stanković u 40, Krasić u 55. iz jedanaesterca, Ilić u 69. i 73. minutu

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Nenadić (od 71. Đ. Anrić), M. Ilić, Marković, Krasić, Vidović, Stanković, B. Miljuš, Lukić (72. O. Ilić), Ivković (od 53. Spalević). Trener: Slaviša Kovačević

MIHAJLOVAC 1934: Dobrić, Cvetković, Redžić, Marinković, Krnjajić, A. Lukić (53. Milovanović), Arsenijević, Đorđević (od 67. Bogdanović), Nikoličić, M. Lukić (od 45. Stojković), Stojanović. Trener: Dragan Đorđević.

Radnički je nakon ove pobede došao do kote od 51 osvojenog boda i trenutno zauzima prvo mesto na tabeli ispred Sloge iz Požege sa 49 i Budućnosti Krušik sa 48 bodova i utakmicom manje. Valjevci sutra igraju svoj meč 25. kola u Lajkovcu protiv domaćeg Železničara, dok se u utorak sastaju Mokra gora i Zlatibor iz Čajetine.

Preostale utakmice 25. kola odigrane su danas. Šumadija 1903 je na Bubnju remizirala sa Karađorđem iz Topole (1:1), dok je Sloga iz Požege u pravoj goleadi savladala Jedinstvo Puteve iz Užica sa 5:3. U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Jošanica – Smederevo 0:1, FAP – Loznica 3:3 i Šapine – Polet (Lj) 1:2.

U narednom, 26. kolu fudbaleri Radničkog gostuju Smederevu, a Šumadija 1903 putuje u Užice na susret sa Jedinstvo Putevima.

NAPAD NA „CRVENE ĐAVOLE“

U 56. minutu utakmice, baš kada je Radnički 1923 postigao drugi gol, usledio je incident na južnoj tribini nakon što je neidentifikovana grupa momaka napala navijače Radničkog, popularne „Crvene đavole“, u želji da dođe do njihovih navijačkih obeležja.

Glavni sudija utakmice Miroslav Matić je usled sukoba na južnoj tribini prekinuo susret, a igrači obe ekipe su se povukli u tunel. Nakon normalizacije situacije i dolaska policije utakmica je nastavljena. Prema nezvaničnim informacijama, u ovom incidentu bilo je lakše povređenih.

Jošanica 0 : 1 Smederevo 1924
Šumadija 1903 1 : 1 Karađorđe (T)
Sloga (P) 5 : 3 Jedinstvo Putevi
FAP 3 : 3 Loznica
Mokra Gora 0 : 1 Zlatibor (Č)
Železničar 4 : 3 Budućnost Krušik 2014
Šapine 1 : 2 Polet (LJ)
Radnički 1923 4 : 0 Mihajlovac 1934