Ovacije za Mačvu u Šapcu!

Iako je u utakmici 27. kola Prve lige Srbije u Šapcu zabeležen samo jedan gol domaće ekipe Mačve, brojne šanse i izvanredna igra crveno-crnih bila je ispraćena ovacijama, aplauzima i velikom podrškom više od 1.500 navijača. Šapčani su na pravi način tokom cele utakmice bodrili igrače, jer niz od 12 utakmica bez poraza, samo takav pristup publike i zaslužuje. Ekipa FK „Jagodina“ savladana je rezultatom 1:0 (1:0) golom Bojana Matića u 37. minutu.

Igrač Mačve, Ivan Obrovac kaže da je pobeda mogla biti i ubedljivija. „Imali smo dosta šansi, mogli smo ostvariti i ubedljiviju pobedu, ali važno je da smo se izborili za tri boda. Očekuje nas u sredu nova borba i nadam se da ćemo nastaviti sa dobrim rezultatima“, rekao je Obrovac.

Na konferenciji za novinare, trener FK „Jagodina“ Vladan Petrović čestitao je klubu i gradu Šapcu na, po njemu, već izvesnom plasmanu u Super ligu.

„Čestitam Mačvi na današnjoj pobedi koja je potpuno zaslužena , ne bih da analiziram utakmicu detaljno. Mislim da smo se dobro predstavili, ja sam i u najavi utakmice obećao da ćemo da izađemo sa igračima koji su imali manju minutažu, tako da smo danas imali tri debitanta u ekipi – golmana Stefana Stojanovića, Momčila Dulovića i Đorđa Ivljanina. Startovali smo sa dva igrača iz postave koja je iznela najveći teret u ovoj sezoni. Ja sam ponosan na moje momke jer su pokazali da mogu da igraju protiv jedne ovako dobre ekipe kao što je Mačva. Još jednom sve čestitke i puno sreće u nastavku prvenstva i novoj sezoni“, rekao je trener FK „Jagodina“, Vladan Petrović.

Bojan Matić

Šef Stručnog štaba FK „Mačva“ Dragan Aničić istakao je da je Jagodina jedna od najboljih ekipa u Prvoj ligi, bez obzira u kom sastavu da igra.

„Zahvalio bih se pre svega na čestitkama treneru Petroviću i moram da kažem da je ekipa Jagodine i u ovoj utakmici pokazala da ima kvalitene igrače i da je jedna od najboljih ekipa u ovom rangu takmičenja. Što se nas tiče, od početka prvenstva imali smo problem sa kartonima ili povredama i nijednu utakmicu nismo bili u kompletnom sastavu kada je reč o startnim postavama, ali sada mogu reći da svaki od ovih 20 igrača koje imamo, može da iznese teret prvenstvenih utakmica i da mogu da se bore sa pritiskom koji je neverovatan. Svaka čast mojim momcima na požrtvovanju i na borbi. Vezali smo 12 utakmica bez poraza i na korak smo od Super lige, ali ja volim da slavim kada sam 100 posto siguran u to“, naveo je Aničić na konferenciji za novinare.

U narednom, 28. kolu Prve lige Srbije, u sredu 17. maja, Mačva gostuje ekipi FK „Dinamo“ u Vranju. Poslednja dva kola Šapčani će odmeriti snage na terenu sa ekipom Bežanije u Šapcu, a potom i na gostovanju sa ekipom Inđije.