Partizan ubedljivo poražen u Zagorici

Fudbaleri Sloge ostvarili su najubedljiviju pobedu ovog proleća, pošto su u okviru 22. kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola savladali ekipu Partizana iz Darosave rezultatom 4:0. Nošeni podrškom svojih navijača, domaći su prikazali partiju iznad očekivanja i gostima (koji su pre utakmice slovili za apsolutne favorite) naneli tek drugi poraz u prvenstvu. Uvodni minuti meča pripali su gostima. Tolić je u tri navrata (6. 8 i 17.minut) pokušavao udarcima sa distance da ugrozi Mijovića, ali sva tri puta za malo bio neprecizan. Domaći su uvratili u 20.minutu, kada je udarac V.Petrovića sa 10 metara obranio Pantelić. Fudbaleri Sloge su u 24. minutu stekli prednost. Stevanović je proigrao V.Petrovića, a ovaj rutinski sa 10-ak metara poslao loptu iza leđa gostujućeg čuvara mreže. Samo minut kasnije, isti igrač je bio u prilici, ali je ovaj put njegov šut sa skoro iste razdaljine odbranio Pantelić. Domaći su do gola mogli u 30. minutu, ali je pokušaj loba J.Petrovića završio preko gola. I gosti su imali priliku u 43. minutu, ali je udarac Tomaševića sa 7-8 metara završio preko gola.

Fudbaleri Sloge pred početak utakmice

Zagoričani su praktično na početku drugog dela igre udvostručili prednost. Č.Petrović je asistirao V.Petroviću, kome nije bilo teško da sa 10 metara pošalje loptu u mrežu. Najizgledniju priliku gosti su umali u 60.minutu, kada je Tolić šutirao sa 5 metara, a Mijović dobrom intervencijom sačuvao svoj gol. Nakon nesporazuma odbrambenih igrača Partizana, V.Petrović je sa ivice šesnaesterca i treći put savladao Pantelića. Domaći su do gola mogli u 64. minutu, kada je Č.Petrović sa 5 metara šutirao pravo u golmana gostiju. Minut kasnije, Č.Petrović se iskupio sa prethodni promašaj  i rutinki poslao loptu iza leđa Pentelića, iskoristivši  tako izuzetno doro dodavanje Milovanovića.

Sloga (Zagorica) - Partizan (Darosava) 4:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 70. Delegat:Miroslav Vuković (Aranđelovac). Sudija:Stefan Mijatović (Aranđelovac), pomoćnici:Stefan Zujalović (Aranđelovac), Miljana Nikolić (Belosavci). Strelci:Vladimir Petrović u 24. 48. i 63.minutu i Čedomir Petrović u 66.minutu za Slogu.

Sloga: Mijović, Stevanović, Gajić, Gušić, Dimitrijević, Milovanović (od 86.Ž.Jovanović), Lekić, J.Petrović (od 90. Milić), Č.Petrović, V.Petrović, Popović.

Partizan: Pantelić, Marinski, Raković, Arsenijević, Nikolić, Kačarević, Tolić, Tomašević, Milićević, Pavlović, Jovanović.

Ranilović 4 : 2 Brezovac
Šumadinac (S) 8 : 2 Budućnost
B 2000 3 : 3 Partizan
Jasenica 3 : 0 Mladi rudar
Kopljari 2 : 5 Plaskovac
Šamot 5 : 2 Žabare