FSO Kraljevo: Finiš Staroj čaršiji ukrasio delo

Fudbaleri Stare čaršije naišli su na tvrd orah u protivniku Šumadiji iz Šumarica. Prvo poluvreme biće upamćeno po efektnom pogotku gostujuće ekipe. Posle napada po levoj strani i centaršuta iskusni Mijailović je udarcem glavom loptu poslao pored nemoćnog vratara Stare čaršije koji je zakasnio sa intervencijom. Za to vreme domaćini su pokušavali da dođu do šesnaesterca gostujuće ekipe ali je odbrana Šumaričana na lak način zaustavljali uglavom stihijske napade na svoj gol.

Akcija pred golom Stare čaršije

U nastavku ista slika i to je trajalo do desetak minuta pre poslednjeg zvižduka sudije Trifunovića. Najpre se sa velike udaljenosti na šut odlučio vižljasti Kardanov i iznenadio golmana Šumadije.

Detalj sa meča i radost strelca pobedonosnog gola V. Vrljanovićča Foto: STOLE

Pet minuta pre kraja veliku radost domaćinima doneo je Vidoje Vrljanović. Bio je uporan u napadačkoj liniji i sa pet šest metara iz drugog pokušaja zatresao mrežu protivnika - 2:1. Pogodak je proslavljen na pravi način.

Stara čaršija - Šumadija 2:1 (0:1)

Igralište na Starom aerodromu. Gledalaca 30. Sudija: Davor Trifunović (Kraljevo) 7, Strelci: Kardanov u 80. V. Vrljanović u 85. (Stara čaršija). Mijailović u 16. (Šumadija). Crveni karton: A. Vrljanović (St. čaršija). Igrač utakmice: V. Vrljanovićč.

Stara čaršija: Jovanović 6,5, Projović 6,5, Ružić 7, Bosiljčić 6,5, A. Vrljanović 6,5, Popović 6, Milić 6 (Blagojević -), V. Vrljanović 7,5, Drobnjak 6,5, , Kardanov 7, Nerić 6.

Šumadija: Vićentijević 6,5, Gvozdenović 6,5, Mijailović 7, Gogić 6,5, Milovanović 7, Bogdanović 7, V. Jovanović 6,5 (Stefanović -), Pavlović 6, Jevtović 7, A. Jovanović 6,5.

Mladost 1981 0 : 1 Vrnjci
Miločajac 2 : 3 Jedinstvo
Kablar 1 : 3 Lasta
Stara Čaršija 2 : 1 Šumadija
Zgodačica 2 : 5 Jovo Kursula