Pobeda Sloge u Žabaru

U meču u kome su oba tima igrala bez mnogo motiva (a gosti pokazali za nijansu više ozbiljnosti), fudbaleri Sloge savladali su domaću ekipu Žabara rezultatom 2:1. U uvodnim minutima utakmice igrači gostujuće ekipe propustili su nekoliko izglednih prilika. V.Petrović je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, a golman domaćih dobro intervenisao. Lekić je u 11. minutu (posle dobrog dodavanja Jovanovića) sa 10-ak metara malo iskosa sa leve strane šutirao pored gola. Terensku inicijativu Zagoričani su materijalizovali u 15. minutu. Posle nesporazuma odbrambenih igrača domačih, Č.Petrović je šutirao, golman Simić na kratko intervenisao, a odbijenu loptu Gajić sa 5 metara poslao u mrežu. Priliku za izjednačenje domaći su imali u 23. minutu, ali je udarac Mihailovića sa 10 metara obranio Mijović. Gosti su mogli da dupliraju prednost u 34. minutu, kada je Č.Petrović umakao svojim čuvarima, ali je sa 5 metara šutirao pored gola.

Drugo poluvreme donelo je nešto angažovaniju igru domaćih, koji su do gola mogli u 58. minutu, kada je Stevanović šutirao sa 10-ak metara, a Mijović ponovo ostao nesavladan. Period dobre igre fudbaleri Žabara su iskoristili u 70. minutu. Mihailović je udarcem sa 10 metara doneo izjednačenje. Već u sledećem napadu fudbaleri Sloge su ponovo stekli prednost. V.Petrović je izveo slobodan udarac  i ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, a Dimitrjević galvom sa 10-ak metara savladao Simića. Gosti su u finišu mogli i do ubedljivije pobede, ali je udarac Milića sa 15 metara odbranio golman domaćih.

Žabare - Sloga (Zagorica) 1:2

Igralište u Žabaru. Gledalaca oko 30. Delegat:Mileta Pavlović (Aranđelovac). Sudija: Nemanja Popović (Natalinci), pomoćnici: Nikola Popović (Natalinci) i Katarina Ratković (Belosavci). Strelci: Mihailović u 70. minutu za Žabare, a Gajić u 15. i Dimitrijević u 73. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Radović, Brkić (Žabare), Gajić (Sloga).

Žabare: Simić, V.Marković (od 46.V.Petrović), Radović, Stevanović, Brkić, Đurić (od 71. Reljić), Radošević, Pavlović, Mihailović, Mišić, M.Marković.

Sloga: Mijović, Stevanović, Gajić, Gušić, Dimitrijević, Milovanović, Jovanović (od 72. MIlić), Lekić, Č.Petrović, V.Petrović, Popović.

Šumadinac (N) 6 : 0 Ranilović
Žabare 1 : 2 Sloga
Plaskovac 4 : 2 Šamot
Mladi rudar 0 : 1 Kopljari
Partizan 5 : 4 Jasenica
Budućnost 2 : 2 B 2000