Knez Lazar novi član Prve lige Rasinskog okruga

Fudbaleri kruševačkog „Knez Lazara“ plasirali su se u Prvu okružnu ligu posto su sinoć u baraž utakmici za plasman u Prvu Ligu Rasinskog okruga  pobedili drugoplasirani tim  Druge lige Rasinskog okruga ekipu Rubina iz Donjeg Stupnja sa 2:1 (1:1).

U veoma interesantnoj utakmici  popularni kneževi poveli su u  24. minutu. Po desnoj strani odlično je prošao Nikola Nikolić a na pravom mestu našao se Stefan Milosavljević za vođstvo kneževa.

Gosti su stigli do izjednaćenja  u 37. minutu. Slobodan udarac sa nekih 20 metara polulevo izveo je Mikica Miljkovič koji je iskoristio majstorski nespremnost odbrane Kneževa koji su još uvek namestali zid  i poslao loptu u mrežu  nemoćnog Šućura.

Do kraja poluvremena ofanziva Kneževa koji su čestim udarcima sa distance pokušavali da iznenade  odličnog golmana gostiju Filipovića,a najuspesniji u tome bio je Vladan Binić u 44. minutu ali je golman gostiju bio na visini zadatka.

Knez Lazar poveo je u 55. minutu posle odlične kontre, Spasojević je povukao idealno loptu poludesno a onda sjajnom dijagonalom  pronašao na levoj strani  Mladena Mijajlovića koji je kao tane uleteo u šesnaesterac  Rubina i matirao nemoćnog Filipovića.

U nastavku Rubin se otvorio i više napadao dok su kneževi iz kontri i polukontri ugrožavali gol  Filipovića. Ipak  po nama ključni detalj desio se u 67. minutu kada su igrači Rubina promašili šansu utakmice. Po desnoj strani odlično je prodro Miljković uputio loptu u sredinu  a tamo na samo nekoliko metara od gola kneževa bio je Lisinac  koji je promašio nemoguće.

U 76. minutu Kneževi su propustili da utakmici daju pečat. Naime Vladan Binić kao tane uleteo je prazan prostor  s leđa ga je srušio Dušan Karić. Sudija Milić pokazao je na belu tačku a Kariću put u svlačionicu  što je izazvalo buru protesta igrača Rubina koji su smatrali da je prekršaj bio van šesnesterca. Ipak zavrzlamu je rešio sam Binić pošto je loše izveo penal i loptu  poslao preko prečke. Do kraja iako sa igračem manje gosti su imali veći posed lopte ali je to bilo nedovoljno ,pa su kneževi slavili plasman u Prvu ligu Rasinskog okruga. Ovaj klub popularnog bivšeg golmana Napretka Kruleta Milenkovića osnovan je 2015. godine i svake godine ulazio je u viši rang takmičenja.

Aleksandar Petković Šera grejao je klupu kneževa, ali je ipak 5 minuta bilo dovoljno da udje i pomogne ekipi da se plasira u viši rang

KNEZ LAZAR-RUBIN (DS) 2:1(1:1)

Strelci: 1:0 ( s.Milosavljević) u 24, 1:1 (M.Miljković) u 37,2.1 M.Mijajlović u 55.minutu. Stadion "Trajala" ,gledalaca 500.Sudija Bojan Milić(Kruševac).Opomenuti igrači: Milenković,Pavlović,Milosavljević,Binić i Mijjajlović(Knez Lazar),Jovković(klupa),Nikolić( Rubin(DS). Crveni karton.: Dušan Karić u 76 minutu( Rubin(DS).

KNEZ LAZAR: Šućur,Lazić(J.Pavlović),Pajić,Milosavljević,Mijajlović,Popović,L.Pavlović,Spasojević,Nikolić,Milenković(Đokić),Binić(Petković)

RUBIN(DS).N. Filipović,Karić,Milovanović,Čović,Milić,Lisinac,Azdejković,S.Filipović(Petrović),J.Nikolić,Šošić(P.Nikolić),Miljković.