Prvi poraz fudbalera Radničkog 1923 u pripremnom periodu

U petoj pripremnoj utakmici ovog leta, fudbaleri Radničkog 1923 danas su na glavnom terenu stadiona „Čika Dača“ pretrpeli poraz od ekipe Budućnosti Krušik iz Valjeva rezultatom 0:2 (0:0). Kragujevčani su u možda i najjačoj proveri do sada protiv srpskoligaša iz Valjeva podbacili. Bilo je to bledo izdanje budućeg prvoligaša, koji je u većem delu utakmice bio u podređenom položaju protiv vidno motivisanih gostiju. Sve iole vredno pažnje dogodilo se u prvih 45 minuta, kada su i postignuta oba pogotka na utakmici.

Prvo uzbuđenje viđeno je pred golom Valjevaca. Igrao se 10. minut kada je Matejević uputio dobar centaršut sa desne strane, a Vićentijević u padu zahvatio loptu koja je završila van okvira gola. Nekoliko trenutaka kasnije ponovo Matejević u glavnoj ulozi. Ovaj put oprobao je udarac nakon asistencije Đurđevića, ali mu je lopta prešla preko noge i završila u gol-autu.

U 16. minutu gosti iz prve ozbiljnije akcije stužu do pogotka. Nakon prekida i ubačene lopte sa leve strane Janković je šutirao glavom, Raičević uspeo da intervenše, ali se tu našao lukavi Đermanović koji je zasmetao golmanu Radničkog i uspeo nekako loptu da ubaci u mrežu.

Od tog trenutka gosti su visokim presingom na polovini svog rivala pravili dosta problema fudbalerima domaćeg tima i onemogućavali ih da započnu bilo kakvu smislenu akciju. U 32. minutu dobra kontra Valjevaca, koju je Sofronić okončao lošim udarcem.

Veliki peh za Kragujevčane dogodio se u finišu prvog dela susreta, kada je Aleksandar Varjačić zbog povrede kolena bio prinuđen da napusti teren.

Vićentijević je u 36. minutu lepo prošao po levoj strani, prevario nekoliko protivničkih fudbalera, ali je potom loše šutirao.

Dva minuta kasnije gosti dupliraju prednost. Sofronić je uputio idealan centršut sa leve strane, a visoki centarfor Budućnosti Popović zahvatio loptu glavom i zakucao je u gol Kragujevčana, tako da se na odmor otišlo sa vođstvom gostiju od 2:0.

Kao i obično, drugo poluvreme odigrala je potpuno nova postava Radničkog 1923, ali ni ovi fudbaleri nisu uspeli da poprave bled utisak iz prvog poluvremena. Gosti su delovali čvršće u duelima, dobro su se kretali i zatvarali prostor, tako da domaći nisu imali pravo rešenje u napadu.

Jedina akcija vredna pažnje u drugom poluvremenu zbila se u 82. minutu. Bojan Miljuš je centrirao sa leve strane, lopta je preletela Spalevića, ali je došla do Đorđa Andrića, čiji je pokušaj uspeo da osujeti golman Budućnosti Ranković, tako da je posle 90 minuta ostalo 0:2.

RADNIČKI 1923 – BUDUĆNOST KRUŠIK  0:2 (0:2)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 150
Sudija: Pavle Ilić
Pomoćnici: Nikola Marković, Marko Jevremović
Strelci: Đermanović u 16. i Popović u 38. minutu za Budućnost Krušik

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić (Živanović), Dragačević, Marković, M. Ilić, Vidović, Aleksijević, Matejević, Vićentijević, Đurđević, Ivković. Igrali su još: Najdanović, B. Miljuš, Petrović, B. Andrić, Milovanović, Lukić, Đ. Andrić, Gavrović, O. Ilić, Maksimović (Spalević).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Vukašinović, Vulić, Đermanović, Gentić, Stefanović, Janković, Petrović, Nedeljković, Grbović, Popović, Sofronić. Igrali su još: Ranković, Đorđević, Kosić, Ilić, Nikolić, Tomić, Blagojević, Dišić, Ćirović.

Narednu proveru četa Slaviše Kovačevića imaće u sredu, 2. jula, kada će na stadionu „Čika Dača“ gostovati još jedan srpskoligaš, Sloga iz Požege.

Inđija Toyo Tires 4 : 0 Radnički (NB)
Jedinstvo (Ub) 2 : 0 GFK Dubočica
Metalac 4 : 2 RFK Novi Sad 1921
GFK Sloboda 1 : 1 RFK Grafičar
Mačva 1 : 1 OFK Beograd
OFK Vršac 2 : 1 Tekstilac
Mladost GAT 3 : 1 Kolubara
Smederevo 1924 1 : 1 Radnički (SM)