Još jedan remi fudbalera Radničkog 1923

Fudbaleri Radničkog 1923 i Jedinstva iz Paraćina odigrali su danas na „Čika Dači“ prijateljsku utakmicu, koja je završena nerešenim rezultatom 2:2 (2:2). Kod izabranika trenera Slaviše Kovačevića bili su vidljivi tragovi umora nakon jučerašnjeg susreta sa Slogom iz Požege, ali su i pored toga pružili sasvim zadovoljavajuću partiju protiv veoma neugodnih Paraćinaca.

Prvo poluvreme bilo je veoma sadržajno, a „začinjeno“ je i sa četiri veoma lepa pogotka, po dva na obe strane. Seriju golova otvorio je Deljanin, bivši igrač kragujevačke Pobede, koji je u 6. minutu prihvatio jednu loptu sa desne strane i izuzetnim udarcem iz teške pozicije pogodio suprotan ugao gola Radničkog.

Dušan Deljanin, strelac vodećeg gola za Jedinstvo

Izjednačenje je stiglo već u 10. minutu. Slobodan udarac za Radnički sa nekih dvadesetak metara izveo je Vićentijević, lopta je prošla pored živog zida i završila u mreži gostujućeg tima.

Osam minuta kasnije domaći dolaze do preokreta. Varjačić je poslao loptu na levu stranu ka danas raspoloženom Vićentijeviću, koji je ušao u kazneni prostor gostiju, prosledio loptu u peterac do Spalevića, kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu za vođstvo Kragujevčana od 2:1.

Iskusni golgeter i kapiten Radničkog 1923 je u 27. minutu lepo prebacio loptu do Đurđevića, koji je tukao iz prve preko gola.

Paraćinci pretili iz opasnih polukontri i kontri

Igrao se 32. minut kada su gosti došli do izjednačenja. Veoma brzi levi bek Jedinstva Mijatović se sa dva efektna driblinga oslobodio Varjačića, a potom u srcu šesnaesterca Radničkog pronašao Petrovića, koji munjevito reaguje za rezultatsko poravananje.

Nedugo nakon izjednačujućeg pogotka, neugodni gosti koje sa klupe predvodi Vladimir Pantelić, nekadašnji igrač Radničkog 1923 i trener Šumadije 1903, pripretili su preko kapitena Simića, koji je nakon centaršuta sa desne strane zahvatio loptu glavom i umalo pogodio cilj.

Vladimir Pantelić, nekadašnji igrač Radničkog 1923, sada trener Jedinstva

Na startu drugog dela igre Bojan Andrić je nakon kornera koji je izveo Matejević šutirao glavom, nedovoljno precizno.

Na novu priliku čekalo se do 61. minuta, kada je Matejević pronašao prostor za udarac i šutirao sa nekih osamnaest metara pored stative. Samo minut kasnije Živanović sa desne strane šalje upotrebljivu loptu u šesnaesterac gostiju, ona je preskočila Đurđevića, ali je došla do Vićentijevića na drugoj stativi, koji se namestio i šutirao, međutim, pored gola.

Igor Vićentijević, strelac prvog i asistent kod drugog gola Radničkog 1923 na današnjem meču

U 76. minutu još jedna lepa šansa za Kragujevčane. Vićentijević je centrirao sa leve strane, mladi Đorđe Maksimović okrznuo loptu glavom, ali nedovoljno da ona završi u mreži.

Četiri minuta kasnije uzvratili su gosti. Nakon akcije po levoj strani, Antonijević je utrčao u kazneni prostor Radničkog i u padu zahvatio loptu, međutim, ona je prohujala pored gola. Do kraja utakmice sa distance su pokušali Milenović na jednoj i Ognjen Ilić na drugoj strani, ali rezultat se nije promenio.

OPET IZOSTALA POBEDA: Fudbaleri Radničkog 1923 u napadu

RADNIČKI 1923 – JEDINSTVO (PARAĆIN)  2:2 (2:2)

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 50
Sudija: Pavle Vasilijević
Pomoćnici: Marko Jevremović, Boris Bakić
Strelci: Vićetijević u 10. i Spalević u 18. minutu za Radnički 1923, Deljanin u 6. i Petrović u 32. minutu za Jedinstvo.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Varjačić, Dragačević, M. Ilić, B. Andrić, Aleksijević, Milovanović, Matejević, Vićentijević, Đurđević, Spalević. Igrali su još: Živanović, B. Miljuš, Marković, Petrović, Vidović, Lukić, Đ. Andrić, Gavrović, O. Ilić, Vujić, Maksimović, Ivković.

JEDINSTVO: Grujić, Stević, N. Gajić, Palurović, Mijatović, Mladenović, Krstić, Petrović, Deljanin, Trifunović, Simić. Igrali su još: Pujkić, M. Gajić, Radović, Milenović, Antonijević, Nikolić, Todorović, Smiljanić, Golubović.

Fudbaleri Radničkog 1923 vikend će provesti u Končarevu, gde ih u subotu očekuje revijalna utakmica sa OFK Lugomirom iz Rakitova. U utorak je zakazana nova kontrolna utakmica na „Čika Dači“, a protivnik će biti Radnički iz Pirota, član Prve lige Srbije. Dan kasnije, u sredu, 9. avgusta, Kragujevčani putuju za Čajetinu, gde će u večernjem terminu na stadionu „Švajcarija“ odigrati utakmicu sa lokalnim srpskoligašem Zlatiborom.

ĐURĐEVIĆ ZARADIO NEZGODAN UDARAC

Nenad Đurđević-Šone

Polovinom drugog poluvremena, nakon duela sa jedinim protivničkim fudbalerom, Nenad Đurđević je zaradio nezgodan udarac u predelu slepoočnice i ostao da leži na terenu par minuta. Iskusnom napadaču je trebalo dosta vremena da dođe sebi, nakon čega je uspeo da napusti igru ispraćen aplauzima, a potom je kolima hitne pomoći prebačen u Urgentni centar na detaljnije preglede.

Nadamo se da nije ništa ozbiljnije prirode i da će se popularni Šone ubrzo vratiti treninzima.