Đavoli položili najteži test pred start sezone

U verovatno najjačoj proveri ovoga leta, fudbaleri Radničkog 1923 danas su na „Čika Dači“ savladali imenjaka iz Pirota rezultatom 1:0 (1:0). Bio je to jedan pravi takmičarski meč prvoligaša, koji je odlučio Petar Gavrović pogotkom u 42. minutu.

Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta Milutinu Veljoviću – Čibutku, nedavno preminulom navijaču Radničkog 1923.

Trener Kovačević na ovom susretu nije mogao da računa na lakše povređenog štopera Ilića, a svi ostali igrači koji konkurišu za sastav Radničkog 1923 u novoj sezoni dobili su priliku.

Ekipa Radničkog 1923 koja je počela utakmicu sa Piroćancima

Prvo poluvreme obeležila je velika borba na sredini terena, a prvi su zapretili domaći nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju. Gosti su uzvratili u 14. minutu. Posle dobrog napada po levoj strani, Emeke je uhvatio poluvolej, međutim, bez veće opasnosti po gol Kragujevčana.

Domaćin je u ovom delu susreta bio izuzetno opasan nakon prekida, pa je tako u 21. minutu posle kornera sa leve strane golman gostiju Bulajić pokušao da izboksuje loptu, ona je nekako došla do Lukića, koji je šutirao snažno i neprecizno.

Bojan Miljuš vodio je tešku bitku sa opasnim Emekeom

Tri minuta kasnije opet udarac iz ugla za Kragujevčane i odlično nabačena lopta od strane Bojana Miljuša, ali je Markovića na drugoj stativi omeo neko od protivničkih igrača.

A onda je usledio 42. minut i trenutak koji je odlučio pitanje pobednika ovog susreta. Korner sa leve strane izveo je Lukić, stvorila se gužva u šesnaestercu gostiju, a na kraju je lukavi Gavrović uspeo da ubaci loptu u mrežu za vođstvo domaćina od 1:0.

Odlučio pobednika: Petar Gavrović

Nastavak susreta doneo je veliku borbu na terenu i dobar tempo igre, ali su nažalost prilike za gol mahom izostale.

Tek u 73. minutu Dimitrov je zapretio iskosa sa desne strane, da bi šest minuta kasnije domaći uzvratili nakon dobrog ataka po levoj strani, kada je lopta došla do Đurđevića čiji je udarac izblokiran. U nastavku akcije lopta je ponovo došla do popularnog Šoneta, koji je potom pokušao da uposli svog saigrača iz napada, Nikolu Ivkovića, ali mladi napadač kragujevačkog tima nije uspeo da je stigne.

Bez pravih šansi i golova u nastavku

U 84. minutu Todorović je pokušao da lobuje istrčalog Najdanovića, ali lopta je srećom završila na spoljnom delu mreže. Samo minut kasnije Vićentijević idealnim centaršutem pronalazi pred golom Piroćanaca iskusnog Spalevića, koji tuče glavom preko gola.

Poslednju šansu na utakmici imali su gosti u samom finišu, kada je Petrović uputio opasan udarac po zemlji sa tridesetak metara, tik pored stative.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (PIROT)  1:0 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 100. Sudija: Pavle Ilić. Pomoćnici: Nikola Đorović, Nikola Marković. Strelac: Gavrović u 42. minutu za Radnički 1923.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Miljuš, Petrović, Marković, Vidović, Aleksijević, Lukić, Đ. Andrić, Gavrović, Maksimović. Igrali su još i: Najdanović, Živanović, Draganović, B. Andrić, Vujić, O. Ilić, Đurđević, Matejević, Vićentijević, Ivković, Milovanović, Spalević.

RADNIČKI (PIROT): Bulajić, Ćirić, B. Mančić, Dojkić, Nikolić, Stolić, Emeke, Matović, Dimitrov, Živanović, Spasić. Igrali su još i: Ilić, Petrov, Todorović, Filipović, N. Mančić, Petrović.

Trener Radničkog 1923 Slaviša Kovačević bio je zadovoljan današnjim izdanjem svojih pulena protiv veoma jakog rivala.

– Jedna od boljih provera protiv ekipe iz istog ranga takmičenja. Taman da vidimo gde smo i koliko možemo. Lično sam zadovoljan, bili smo disciplinovani i odgovorni u igri, što nam je i donelo rezultat na kraju. – rekao je Kovačević po završetku susreta.

Vreme je da se polako sumiraju i utisci nakon pripremnog perioda.

– Ušli smo u šestu nedelju rada i moram da naglasim da sam zadovoljan svime što smo do sada uradili, prevashodno odnosom igrača prema radu. Oni su obavezama prišli na pravi, profesionalni način i ja se nadam da će nam se to vratiti u takmičenju. – priželjkuje strateg Kragujevčana.

Slaviša Kovačević zadovoljan radom i zalaganjem svojih igrača u pripremnom periodu
(Foto: N. Kotlajić)

Polako se bliži 19. avgust i premijera na „Čika Dači“ protiv ekipe Budućnosti iz Dobanovaca. U kragujevačkom prvoligašu uveliko razmišljaju o svom predstojećem rivalu, iako je ostalo još dovoljno vremena da se ekipa Radničkog 1923 spremi za tu utakmicu.

– Budućnost je nezgodna ekipa. Pokušaćemo da prikupimo sve informacije o njima. Imamo dovoljno vremena da se pripremimo za taj susret. – rezimirao je Kovačević.

Ekspedicija Radničkog 1923 nakon sutrašnjeg prepodnevnog treninga putuje za Čajetinu, gde će na stadionu „Švajcarija“, pod svetlima reflektora, odigrati utakmicu sa srpskoligašem Zlatiborom. Biće to ujedno i poslednja provera izabranika trenera Slaviše Kovačevića pred start sezone u Prvoj ligi Srbije.