Sloga minimalcem do pehara

Fudbaleri kraljevačke Sloge pobednici su memorijalnog turnira na Bunjačkom brdu. „Beli“ su u finalu pobedli Goč iz Vrnjačke Banje rezultatom 1-0,a strelac gola vrednog pehara bio je omladinac Nikola Pantović. Duel Sloge i Goča je bio pravi prvenstveni, muška borba i sasvim dobra utakmica koja je pokazala da oba tima više nego spremno dočekuju novo prvenstvo u zoni „Morava“. Zanimljivo, dva tima će u 2. kolu igrati u Vrnjačkoj Banji. Finalni meč nije obilovao šansama, igralo se između dva šesnaesterca, ali sadržajno. Na kraju, kada je strateg „belih“ Igor Tufegdžić u igru uveo momke sa klupe, Nikola Pantović je iskoristio trenutak nepažnje odbrane Banjčana i matirao do tada veoma sigurnog Šurbatovića.

Predsednik domaćina turnira FK Karađorđe iz Ribnice, Zoran Rakonjac je pobednički oehar uručio kapitenu Sloge Đorđu Filipoviću. Za najboljeg golmana je proglašen Nikola Košanin (Sloga), dok je Luka Lazarević (Goč) najbolji igrač turnira.

SLOGA – GOČ 1 – 0 (0 – 0)

SC „Predrag Matić-Mare“ Gledalaca: 150 Sudija: Siniša Bacić (Ribnica) Strelac: Pantović u 65. minutu Žuti kartoni: Krstić (Sloga), Drobnjak (Goč)

SLOGA: Košanin, Gušani, Čolić, Gvozdenović, Marković, Pavlović, Marić, Kruševac, Filipović, Krstić, Ignjatović Još su igrali: Vukićević, Savić, Dunjić, Pantović

GOČ: Šurbatović, Janković, Milić, Stančić, Paris, Lazarević, Džamić, Žerađanin, Drobnjak, Simović, Đaković Još su igrali: Radenković, Ignjatović,Rafailović, Stolić, Kostić, Gavrović, Marinković.

Spremni za novu sezonu - fudbaleri Sloge i Goča po završetku utakmice na Bunjačkom brdu

U utakmici za treće mesto revija golova i promašaja,a na kraju zaslužena pobeda Radničkog iz Kovača. Gosti su uraganski krenuli na Bunjačkom brdu, za 14 minuta su postigli dva gola i činilo se da domaćima preti katastrofa. Ipak, konsolidovala se ekipa Mila Vuletića, do odlaska na veliki odmor Kosovac i Marković su poravnali rezultat i najavili uzbuđenja u nastavku. Njih je bilo, domaći su dva puta pogodili okvir gola Kneževića, a kada te šanse nisu iskorišćene, usledila je kazna. Jovanović je bio najsnalažljiviji u petercu domaćih i postigao gol za pobedu Radničkog. Slučaj je hteo da će dva tima, prve komšije, u subotu igrati za bodove. U 1. kolu zone „Morava“ Radnički u Kovačima dočekuje Karađorđe.

KARAĐORĐE – RADNIČKI 2 – 3 (2 – 2)

SC „Predrag Matić-Mare“ Gledalaca: 100 Sudija: Matija Mitrović (Ratina) Strelci: Kosovac u 28. i Marković u 32. minutu za Karađorđe,a Maksović u 2., Stefanović u 14. i Jovanović u 80. minutu za Radnički

KARAĐORĐE: Manić, Arsenijević, Arsović, Jablanović, Čolović, Kosovac, Marković, Županjac, Milević, Janković, Urošević Još su igrali: Marinković, Glavčić, N. Manić, Đoković

RADNIČKI: Knežević, Vukomanović, Grujić, Maksović, Vučinić, Pavić, Bekčić, Kojić, Radonjić, Stefanović, Vojmilovac Još su igrali: Mandić, Bogdanović, Trnavac, Jovanović, Krstić, Brkljač, Tašić