Liverpul mora na remont

Liverpul je došao u London bez plana kako da zaustavi napadače Totenhema.

Kada je tako, epilog je samo jedan - debakl ekipe Jirgena Klopa (4:1).

Sparsi su drugi put zaredom slavili u premijerligaškom meču na "Vembiju", a sada su to uradili tako da je odbrana "redsa" u većem dijelu meča izgledala kao amaterska.

Hari Kejn je opet bio maestralan, dao je dva gola i upisao asistenciju za još jednu potvrdu da Totenhem ima jednog od najboljih napadača na planeti.

Pored Kejna pogađali su i Son i Dele Ali, a pamtiće se i očajna partija Dejana Lovrena, koji je očajno reagovao kod prva dva pogotka Totenhema za 2:0.

Kako je Hrvat igrao govori i to da ga je Klop zamijenio nakon pola sata igre.

Tim Maurisija Poketina se ovim trijumfom izjednačio sa Mančester junajtedom na drugom mjestu (sa pet bodova manje od Sitija koji je lider), dok je Liverpul daleko od vrha - kasni 12 bodova za "građanima".

Liverpul je primio 16 golova u prvih devet kola i to je najgori učinak velikana sa Mersisajda još od sezone 1964/65.

Arsenalu je sve lakše sa Sančesom i Ozilom

Prvi put još od debakla protiv Liverpula krajem avgusta, Arsen Venger je u prvi tim u Premijer ligi lansirao tandem Aleksis Sančes - Mesut Ozil.

Vidjelo se i po igri, ali i po rezultatu - Arsenal je deklasirao Everton na "Gudison parku" sa čak 5:2.

Arsenal je dominirao, ali je Everton prvi poveo - pogodio je maestralno Vejn Runi nakon greške Granita Džake. Asu "karamela" je to bio ukupno 15. gol u duelima sa Arsenalom...

"Tobdžije" su, ipak, imale odgovor. Do poluvremena je poravnao Naćo Monreal, a u nastavku se pitao samo jedan tim - redom su pogađali Ozil, Lakazet, Ramzi i Sančes.

"Bio je dobar test za nas nakon što smo primili prvi gol. Jer, do tog trenutka je moglo da bude 2:0 ili 3:0 za nas. Ostali smo mirni i agresivni i zasluženo smo pobijedili", rekao je Venger.

Francuz je pomenuo i partiju Ozila, koji je u posljednje vrijeme bio na udaru zbog loše forme.

"Mesut je takav igrač. Kada je maksimalno fizički spreman njegovu klasu niko neće dovesti u pitanje", istakao je Venger.