Šampionski ples Sloge

Paradoksalno zvuči, ali Sloga je jednu od najubedljivijih pobeda u polusezoni ostvarila protiv najbolje ekipe koja je ove jeseni gostovala na Gradskom stadionu. Čačanima kapa dole, igrali su sve vreme fudbal, napadali, u prvom poluvremenu stvorili nekoliko lepih prilika i zaslužili aplauze. Ipak, namerili su se na najbolji tim u ovoj ligi, a kada „belima“ malo date prostora za igru, eto goleade. Isticao je 20. sekund meča kada je Parezanović poslao dugu loptu pred gol gostiju,a Kastratović sve završio majstorski za 1-0. Od Sloge toliko u prvih 45 minuta, iako su odlične prilike imali Ignjatović i Kastratović. Na drugoj strani, domaći su imali sreće posle akcija Ružičića i Popovića, lopta prosto nije htela u gol.

Nova "petarda" "belih" po kiši - Milošević, golman Košanin i dvostruki strelac Kastratović

U drugom poluvremenu, posle samo dva minuta igre odličan šut kapitena domaćih Filipovića sa preko 20 metara, vratar gostiju Vujičić je imao loptu u rukama, ali je ona kroz ruke završila u mreži za dupliranu prednost „belih“. Ni izmena na golu gostima nije pomogla, domaći su izveli pravi ples po kiši, i posle odlične akcije Kastratovića, na pravom mestu je bio iskusni Kolaković za vođstvo od 3-0. U tim trenutcima strateg Sloge Igor Tufegdžić u igru uvodi džokera, iskusnog Barjaktarevića,a najbolji akter meča Kastratović je iskoristio odličan centaršut i glavom ponovo matirao vratara Slobode za 4-0. I naravno, Nikola Barjaktarević je i na ovoj utakmici ušao sa klupe i postigao gol,a sve uz asistenciju Kastratovića za konačnih 5-0. Šampiionski ples „belih“ kao uvertira za derbi poslednjeg kola sa Jošanicom u Novopazarskoj Banji.

SLOGA – SLOBODA (ČA) 5 – 0 (1 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 200 Sudija: Dušan Sretenović (Kragujevac) 8 Strelci:Kastratović u 1. i 76., Filipović u 47., Kolaković u 70. i Barjaktarević u 82. minutu Žuti kartoni: Kruševac (Sloga)

SLOGA: Košanin -, Gušani 7,5, Pavlović 7 (Krstić -), Filipović 7,5, Memedović 7,5, Ignjatović 7 (Barjaktarević 7), Kastratović 8, Gvozdenović 7, Parezanović 7, Kolaković 7,5, Kruševac 7 (Milošević 7).

SLOBODA: Vujičić 5 (Vulović 5), Bučevac 6,5 (Zorić -), Jovanović 6,5, Stevanović 6,5, Vasilić 6,5, matijašević 6,5, Gligorijević 7, Stašić 6,5, Popović 7, Ružičić 7, Vojičić 6,5.

Igrač utakmice: Jovan Kastratović (Sloga) 8