Lacio pobedio sam sebe

U "Derbiju dela Kapitale" Roma je kao domaćin slavila protiv Lacija 2:1, za koje je naš Adam Marušić odigrao svih 90 minuta.

Malo uzbuđenja, nekoliko oštrih startova, uz primijetan strah od poraza, pa se na odmor otišlo bez golova, ali i velikih emocija.

A onda, uragan. Kolarov je prošao kao brzi voz, ruši ga Bastos, zakasnio je sa intervencijom, za sudiju Rokija to je penal, Peroti iz koraka pogađa malu mrežu za 1:0.

Ubrzo, početnička greška na 40 metara od gola, Peroti je asistent, Rađa Naingolan pogađa za 2:0, za četiri minuta, "Vučica" je nadigrala najvećeg rivala.

Roma je i nakon toga imala više od igre, a onda neshvatljiva glupost Kostasa Manolasa. Naime, štoper Rome je bez ikakve potrebe isturio ruku, poslije VAR sudija je pokazao na bijelu tačku, Imobile ne griješi, ni iz čega Lacio se vratio u utakmicu.

Do kraja napadi Lacija, jedan opasan udarac Parola, par gužvi pred golom "Vučice", ali ne i prava šansa da Lacio izjednači.

Lider Napoli večeras u drugom meču kola od 20:45 dočekuje Milan,piše na sjatu antenam.net