"Čair" zasijao punim sjajem

Konačno je Radnički prekinuo niz od šest utakmica bez trijumfa, Milan Đuričić “Đumi” je ostavrio svoju prvu pobedu od kada je na kormilu niškog Superligaša, a malobrojna publika na “Čairu” videla lepu I borbenu utakmicu sa dosta golova.

Nije se dugo čekalo na pogodak. Već u 9. minutu Radnički je poveo golom svog najboljeg strelca Milana Pavkova. Centaršut sa leve strane je uputio Slaviša Stojanović, Pavkov se nalazio u šesnaestercu gostiju, na oko 11-12 metara od gola Zemuna I ne čekavši da lopta padne, iz prve, poluvolejem je smestio u mrežu golmana Ostojića.

Već u 16. minutu je bilo 2:0 za Nišlije. Na dvadesetak metara od gola gostiju je srušen Mrkić pa je sudija Đorđić dosudio slobodan udarac za Radnički. Lazar Arsić iz ovakvih situacija ne promašuje, a golman Zemunaca je paradom samo ulepšao ovo remek-delo niške “jedanaestice”.

Očekivanja da će u nastavku igrači Radničkog dotući protivnika nisu se ispunila. Domaći fudbaleri su, zadovoljni rezultatom, malo popustili obruč oko gola gostiju iz Gornje Varoši, koji su u 34. minutu iskoristili takvu situaciju i smanjili rezultat. Beljić je prošao pored neodlučnog Raspopovića i savladao, do tada nezaposlenog, Mladena Živkovića.

Početak drugog poluvremena je pripao gostima iz Zemuna, koji su destak minuta držali konce igre u svojim rukama I opasno pretili golu domaćina.

Ipak, da se previše ne nadaju, potrudio se Tomić u 58. minutu. Mrkić je u svom stilu pretrčao svog čuvara, uputio centaršut pred gol Ostojića, a Tomić visoko skočio I uputio udarac glavom. Udarac nije bio jak, ali je bio neodbranjiv za golmana gostiju, koji je samo pogledom ispratio loptu na putu do njegove “male mreže” pored desne stative.

U 75. minutu, je dosuđen kazneni udarac za domaćine. Mrkić nije odustajao od jedne lopte koja pretila da ode u gol-aut, uklizao na nju i sa zemlje pokušao da je vrati pred gol Zemuna. Jednog od gostujućih fudbalera je lopta na tom putu udarila u ruku, a na asistenciju pomoćnog sudije, glavni arbitar ovog susreta je pokazao na “belu tačku”. Siguran sa penaltika je bio Mrkić.

Zaslužena pobeda niških fudbalera, koja ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, i koja je najbolja preporuka da se na sledećoj utakmici, u sredu od 17 sati, u kojoj je Radnički ponovo domaćin,  publika okupi u većem broju. Gost je šabačka Mačva koju je u jesenjem delu prvenstva niški Radnički, na njihovom terenu, savladao rezultatom 2:1.

RADNIČKI – ZEMUN 4:1 (2:1)

Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 500
Sudije: Miloš Đorđić, Marko Dimitrijević, Nenad Kurčubić, Srđan Obradović
Strelci: - 1:0 u 9. Pavkov, - 2:0 u 16. Arsić, - 2:1 u 34. Beljić, - 3:1 u 58. Tomić,  - 4:1 u 76. Mrkić (iz penala)

RADNIČKI: Mladen Živković, Aksentijević, Raspopović (od 79. Petrović), Simunović (od 46. Miladinović), Nikola Stanković, Tomić, Noma, Slaviša Stojanović (od 85. Jovanović), Arsić, Mrkić, Pavkov.

ZEMUN: Ostojić, Božović, Vuković, Bubanja, Kiso, Luković (od 84. Stojanović), Mladenović (od 68. Lasickas), Pajović, Asani, Marković, Beljić (od 77. Đalović).