02.12.2017 Administrator

Radnički lako do novih bodova

Rukometaši Radničkog 1964 su u komšijskom derbiju savladali ekipu „Karađorđe“ iz Topole u okviru 10.og kola Super B lige rezultatom 36-20, poluvreme 18-13 i tako se pobedom oproste od svojih navijača u ovom delu sezone.

Sam početak utakmice je protekao u izjednačenoj borbi.U 12.om minutu na semaforu je stajao rezultat 6-6 i od tog trenutka domaći igrači kreću odlučnije na obe strane terena i već u 19.om minutu prednost je bila 5 golova razlike ( 12-7) koju su zadržali sve do kraja ovog dela igre ( 18-13).

U nastavku utakmice Karađorđe je uspevao da prednost Kragujevčana održava na prosečnih 3 gola prednosti ( 43.ći min. 21-18) ali to je bilo sve što su gosti uspeli večeras da urade u Jezeru.Veći fond raspoloženih igrača i Filip Ristić na golu,koji je meč završio sa 17 odbranjenih šuteva,su presudili i Radnički je do kraja uspeo da prednost podigne na velikih 16 razlike ( 36-20).

Što se tiče strelaca kod domaćina su najefikasniji bili Stefan Stanojev sa 8 i Mihajlo Knežević sa 5 postignutih golova,a u Karađorđu su se golgeterski istakli Aleksa Veselinović i Nemanja Đorđević sa po 5 pogodaka.

RK Radnički 1964 –RK Karađorđe : 36-20 (18-13)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 300
Sudije: Bojan Dauti,Uroš Minić
Sedmerci:  Radnički 1(0), Karađorđe 4(3)
Isključenja: Radnički 12 min, Karađorđe  8 min
Igrač utakmice : Stefan Stanojev

Radnički 1964  : Bogićević, Blagojević 1, Đukić, Stošić 2, Mutavdžić 2, Ristić V.2, Ristić F. ( 17 odbrana), Dobrosavljević 3, Radivojević 2, Biševac 3, Knežević 5, Simić 3, Stevanović 2, Stanojev 8, Poskurica 2, Bogdanović 1.

Karađorđe :  Matić, Karić, Stjepanović 1, Kostić 3, Veselinović 5, Čolović 2,  Đorđević 5, Vukadinović 4, Radović, Živanić, Đurđević.

Ekipa Radničkog će u sredu 6.decembra odigrati poslednju utakmicu ovog dela sezone u Priboju protiv istoimene ekipe.

Radnički 1964 36 : 20 Karađorđe
Dubočica 54 30 : 29 Hajduk Veljko
Planinka Prolom voda 27 : 32 Novi Pazar
Vranje 1957 34 : 29 Topličanin
Zlatar 31 : 22 Lokomotiva
Bela Palanka 28 : 22 Priboj